У Львівській міськраді продаж винзаводу на Погулянці називають аферою

2173 0
Майно винзаводу продали з аукціону за 6,165 млн грн.
фото: лмр

фото: лмр

Майно збанкрутілого ДП «Львівське агроторгове підприємство» на вулиці Погулянка, 26 у Львові продали за 6,165 млн грн при стартовій ціні 5,98 млн грн. Водночас у ЛМР цей аукціон називають аферою та будуть його оскаржувати.

Читайте також: Львів'ян закликають не купувати майно винзаводу на Погулянці, що виставили на аукціон

«Ще до аукціону Львівська міська рада інформувала, що приміщення на вул. Погулянка, 26, які виставили на аукціон, під арештом. Тоді мерія застерігала, що законність проведення аукціону викликає сумніви», − зазначають у юридичному департаменті ЛМР.

У місті кажуть, що неодноразово звертались до Міністерства інфраструктури України з проханням передати цей майновий комплекс, однак відповіді на звернення не отримала.

Водночас у Галицькому відділі поліції відкрите кримінальне провадження за фактом доведення до банкрутства Державного підприємства «Львівське агроторгове підприємство», а ухвалою ЛМР від 3 березня 2017 року ці земельні ділянки площею 0,74 га та 0,47 га зарезервували для потреб міста. Згідно з планом зонування Личаківського району, земельні ділянки розташовані у зоні Р-3 (озеленених територій загального користування) та частково у зоні Л-1 (озеленені території (озеленені СЗЗ, круті схили) та Г-3−1 (зона дитячих дошкільних установ та загальноосвітніх шкіл) не придатні для забудови.

Читайте також: Парки Львова в минулому і тепер: лісопарк «Погулянка». Фото

Торги відбулись 4 вересня у Дніпрі. Переможцем став учасник, що запропонував найвищу ціну − ТОВ «Сі ейч корпорейшн», що належить мешканцям Дніпра: Володимирові Шпаку (42,4%) та 29-річній Марії Нелюбі (57,6%). Марія Нелюба – тренерка з вітрильного спорту, яка працювала помічником адвоката у Володимира Шпака.

Згідно з реєстром нерухомості, тепер майно заводу належить іншій компанії. У середині вересня його внесли до статутного капіталу іншої, схожої за назвою компанії, – ТОВ «Сі Ейч Констракшн», створеного одночасно із набуттям права власності. Це сталося на підставі протоколу «Сі ейч корпорейшн».

Нині майновий комплекс на погулянці перебуває в іпотеці, бо «Сі Ейч Констракшн» передало його в заставу під 6 млн грн позики від компанії «Санта Марія Інвест Інк.», що також є її власником. В українському реєстрі бенефіціарами американської «Санта Марія Інвест Інк.» зі штату Делавер спочатку були Володимир Шпак та Марія Нелюба, але у жовтні їх замінив 36-річний львів’янин Роман Яцик, який також став директором «Сі Ейч Констракшн».

Роман Яцик заснував благодійну організацію «Християнський благодійний фонд Святого Миколая», є керівником релігійної громади УГКЦ парафії зіслання Святого духа села Кротошин та раніше був власником ПП «Степап». Його батько працює в управлінні «Укртрансбезпеки» у Львівській області, а мати – в «Львівтеплоенерго».

Читайте також: Вулиці Львова. Діти і квіти Погулянки

Нагадаємо, ідеться про промислові приміщення та комунікації на вул. Погулянка, 26. Раніше тут був завод «Укрвино». На площі у понад 11,5 тис. квадратних метрів розташовані 11 промислових приміщень. «Львівське агроторгове підприємство» стало банкрутом ще в 2016 році, проте через судові суперечки із кредиторами відкрити ліквідаційну справу вдалось лише у липні цього року.

«Львівське агроторгове підприємство» заснували на базі заводу «Укрвино», яке відоме у Львові виробництвом колись популярного вермуту «Квіти Погулянки». Своєю чергою «Укрвино» працювало на місці колишньої броварні Яна Кляйна.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!