У Львові батьки підрахували, якою ціною можуть перемогти побори у школах

1300 0
Громадська організація «Батьківська рада Львівщини» ініціювала громадські слухання, аби збільшити фінансування освітніх закладів міста.
фото: www.telegraf.in.ua

фото: www.telegraf.in.ua

Слухання відбулися 4 грудня у сесійній залі Львівської міськради та зібрали 42 учасники. 
 
Як повідомила голова ГО «Батьківська рада Львівщини» Олена Пономарева, львівські школи та садочки у 2018 році отримають приблизно 2,2 млрд грн. З них 80% – це зарплати педагогам, ще 9% складають енергоносії та комунальні платежі, майже 6% – забезпечення харчування, менше половини відсотка на освітні програми і 5% – інші витрати. Цю інформацію активістки отримали із запитів та даних від адміністрацій шкіл та садків. 
 
 

У жовтні організація звернулася до депутатів, комісій міськради та міського голови з проханням збільшити фінансування освітніх закладів. Як повідомила Олена Пономарева, пропозиції не були враховані, тому ініціювали громадські слухання. 
 
«Побори» це таке негарне слово, давайте казати чесно – батьки підміняють функції держави. Батьки здають гроші на все, – сказала Олена Пономарева. – Ми не прийшли вимагати і виставляти якісь додаткові вимоги, ми просимо, щоби були дотримані всі санітарні норми, всі закони, тому що школа і садочок – це територія безпеки та здоров’я наших дітей». 
 
 
В організації підрахували, що вирішити проблему могло би дофінансування з бюджету в обсязі приблизно 100 млн грн. За їхньою оцінкою, батьки здають на школи і садочки в середньому по 600 грн на рік. Зокрема повністю утримують охорону навчальних закладів.
 
Начальниця управління освіти ЛМР Зоряна Довганик повідомила, що видатки на освіту складають 32% міського бюджету і це найбільш фінансована галузь у місті.
 
 
Вона також поінформувала, що видатки розподіляють за пріоритетами, а з минулого року у 12 школах тривав експеримент: коштом інвестора встановлені камери відеоспостереження, тривожні кнопки та системи сповіщення. Наступного року продовжать цей експеримент ще у 10 школах. За словами Зоряни Довганик, це в перспективі звільняє від витрат на охорону. Вона наголосила, що всі батьківські внески мають бути добровільними та прозорими. 
 
Читайте також: У Львівських навчальних закладах заборонили збирати кошти
 
 
Загальні пропозиції, які підтримала більшість присутніх, озвучила головуюча Олеся Дацко: 
 
 1. Збільшити фінансування з міського бюджету на покращення матеріально-технічного забезпечення і дотримання належних санітарних умов у школах і садках на майже 61 млн грн. 
 2. На ремонтні роботи – не менше як на 10 млн грн. 
 3. На охорону – не менше як на 10 млн грн, або розглянути можливість залучити до охорони «Муніципальну дружину». 
 4. Збільшити фінансування безкоштовного харчування учням 1-4 класів та пільговим категоріям не менше як на 6,6 млн грн. 
 5. Збільшити фінансування проектів Громадського бюджету втричі, передбачивши половину коштів на науково-освітні проекти – не менше, ніж 20 млн грн. 
 6. На забезпечення інклюзивної освіти – не менше 10 млн грн. 
 7. Передбачити обов’язкові громадські слухання бюджету розвитку з оцінкою пріоритетності видатків на безоплатну освіту. 
 8. Заборонити звільнення забудовників від інвестиційних внесків, а самі внески  скеровувати на розвиток соціальної інфраструктури. Контроль за цим покласти на депутатів міськради за участі представників громадськості. 
 9. Переглянути доцільність фінансування приватних навчальних закладів
 10. Переглянути фінансування проектів відновлення Пелчинського ставу та канатної дороги на Високий замок, грантових коштів, а також ефективність діяльності комунальних комерційних підприємств.
 11. Загальна сума дофінансування має складати не менше 100 млн грн.
 
Чітких відповідей про те, чи зможуть знайти цю суму в бюджеті, представники міськради, присутні на слуханні, не дали.
 
«Міський бюджет прийнятий раніше за державний. І звичайно, що певні корегування будуть відбуватися. Відповідно до прийнятого державного буде корегуватися і міський бюджет. Але які це можуть бути суми, того я не можу сказати. Це питання до фінансистів, і це можна буде розуміти ближче до кінця місяця», – сказала в коментарі Tvoemisto.tv Зоряна Довганик. 
 
Зоя Красовська

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар