У Львові чоловік та двоє дітей отруїлися чадним газом. Як вберегтися від небезпеки

2510 0
Постраждалих госпіталізували до медзакладів.
Фото: Власно.info

Фото: Власно.info

У Львові через отруєння чадним газом до лікарні госпіталізували трьох осіб. Зокрема, 32-річного чоловіка та двох діток 1-річного та 3-річного віку.

Джерело: пресслужба ЛМР

Випадок стався надранок понеділка, 31 жовтня, у квартирі на вул. Замарстинівській, 38. У результаті постраждалих госпіталізували до медзакладів – чоловіка у Львівську обласну клінічну лікарню, а діток – у дитячу святого Миколая Першого ТМО.

Обставини події з’ясовують фахівці.

Зазначається, що від початку поточного року у Львові зафіксували 40 випадків отруєння чадним газом, внаслідок яких постраждали 94 людини. На жаль, 3 із них загинули. 

Довідково

Чадний газ – це вбивця без кольору та запаху, тому варто обов’язково перевіряти справність опалювальних приладів, тягу в коминах, вивчити правила поводження з різними типами опалювачів.

Першими ознаками отруєння чадним газом є головний біль і нудота, може бути втрата свідомості. Першими на отруєння реагують діти та вагітні жінки, а також люди з легеневими та серцево-судинними захворюваннями. Характерними ознаками отруєння чадним газом є блідість шкіри і при цьому – почервоніння обличчя.

Якщо є підозра на отруєння чадним газом, перш за все потрібно відчинити вікна і двері, а вже тоді зайнятись евакуацією потерпілих. Госпіталізація в стаціонар має бути обов’язковою.

Щоб запобігти отруєнню львів’янам радять:

  • надавати працівникам ПАТ «Львівгаз» змогу обстежити та почистити димові і вентиляційні канали в помешканні;

 

  • дотримуватись правил безпеки газопостачання: забезпечувати приток свіжого повітря, перевіряти справність димових вентиляційних каналів тощо;

 

  • не користуватися газовими приладами у ванних кімнатах, оскільки вони спалюють кисень у приміщенні й утворюються важкі продукти, які не виходять через вентиляційний канал;

 

  • переконуватися у наявності тяги перед запалюванням газового приладу;

 

  • слідкувати за допуском повітря у приміщення через кватирку чи провітрювач у пластиковій рамі, особливо взимку;

 

  • не користуватися газовою плитою для обігріву приміщення;

 

  • не залишати прилади опалення без нагляду під час сну.

 

Нагадаємо, що пластикові вікна можуть спричинити отруєння чадним газом.

Юлія Осим

______________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми  про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста – дивіться на нашому YouTube-каналі.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!