У Львові обрали директора наукової бібліотеки ім. Стефаника

1221 0
Вибори на посаду директора відбулися у четвер, 8 лютого.
фото: www.lviv.tv, lviv.ridne.net, volynnews.com

фото: www.lviv.tv, lviv.ridne.net, volynnews.com

За результатами виборів на посаду директора Львівської національної наукової бібліотеки ім. Стефаника перемогу отримав чинний в.о. директора Василь Ферштей. Про це в коментарі Tvoemisto.tv повідомили в бібліотеці.

Під час таємного голосування за Василя Ферштея проголосувало 40 працівників бібліотеки. За його опонента, доктора історичних наук Андрія Гречила, проголосувало 17 людей. Василь Ферштей вступить на посаду директора після затвердження його кандидатури в Академії наук України.

Читайте також: Молодий директор старих книжок. Що відбувається з Львівським музеєм книги

Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника — одна з найбільших за обсягом фондів в Україні. До бібліотеки ввійшли книгозбірні Наукового товариства ім. Шевченка, Народного дому, Національного інституту ім. Оссолінських, Фундації ім. Баворовських, частина бібліотеки Львівського ставропігійського братства, численні книгозбірні філій товариства «Просвіта», конфісковані бібліотеки монастирів, приватні збірки, а також бібліотеки національних товариств.

У бібліотеці зберігають понад 8 млн одиниць зберігання, зокрема найвагоміше у світі зібрання україніки — рукописні та друковані видання XI – початку XX ст.; особові архівні фонди XVIII—XX ст.; українська й іншомовна періодика ХІХ—першої половини ХХ ст. (понад 3 млн одиниць зберігання); унікальні колекції інкунабул (50 одиниць зберігання.), палеотипів (більше 800 од.зб.), стародруків (близько 120 тис. одиниць зберігання і картографічних видань XVI—XVIII ст. (понад 22 тис. одиниць зберігання).

Читайте також: Видавництво Старого Лева потрапило в топ-10 найбільших видавництв України

Окрім того, ЛННБ України імені В. Стефаника — єдина в Україні книгозбірня, яка володіє творами українського і світового мистецтва — гравюрами, скульптурами, рисунками, акварелями, гуашами, фотографіями та найбільшою в Україні колекцією нотних творів вітчизняних і зарубіжних композиторів (378 тис. одиниць зберігання).

Загальний обсяг фондів, що мають виняткове значення для української науки і не можуть бути відтворені у разі їх втрати або руйнування, становить 3 млн 725 тис. одиниць зберігання.


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар