У Львові обиратимуть гендиректора бібліотеки імені Стефаника

777 0
На посаду є два офіційні претенденти.
фото: www.lviv.tv, lviv.ridne.net, volynnews.com

фото: www.lviv.tv, lviv.ridne.net, volynnews.com

Нового очільника Національно наукової бібліотеки імені Василя Стефаника обиратимуть завтра, 8 лютого, у Львові. Згідно з оголошенням оргкомітету на офіційній сторінці закладу, вибори відбудуться з 10.00 до 15.00 в читальному залі №1 бібліотеки по вулиці Стефаника, 2.

Згідно з даними сайту, зареєстровано двох кандидатів на цю посаду – чинного в.о. генерального директора бібліотеки Василя Ферштея та доктора історичних наук Андрія Гречила.

Участь у виборах беруть наукові працівники бібліотеки, голосування таємне. Правила передбачають, що переможцем стає кандидат, за якого проголосує більшість , але потім ще передбачене затвердження переможця в Академії наук України.

Читайте також: У львівському медуніверситеті обрали ректора. Хто переміг

Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника — одна з найбільших за обсягом фондів в Україні. До бібліотеки ввійшли книгозбірні Наукового товариства ім. Шевченка, Народного дому, Національного інституту ім. Оссолінських, Фундації ім. Баворовських, частина бібліотеки Львівського ставропігійського братства, численні книгозбірні філій товариства «Просвіта», конфісковані бібліотеки монастирів, приватні збірки, а також бібліотеки національних товариств.

У бібліотеці зберігають понад 8 млн одиниць зберігання, зокрема найвагоміше у світі зібрання україніки — рукописні та друковані видання XI – початку XX ст.; особові архівні фонди XVIII—XX ст.; українська й іншомовна періодика ХІХ—першої половини ХХ ст. (понад 3 млн одиниць зберігання); унікальні колекції інкунабул (50 одиниць зберігання.), палеотипів (більше 800 од.зб.), стародруків (близько 120 тис. одиниць зберігання і картографічних видань XVI—XVIII ст. (понад 22 тис. одиниць зберігання). Окрім того, ЛННБ України імені В. Стефаника — єдина в Україні книгозбірня, яка володіє творами українського і світового мистецтва — гравюрами, скульптурами, рисунками, акварелями, гуашами, фотографіями та найбільшою в Україні колекцією нотних творів вітчизняних і зарубіжних композиторів (378 тис. одиниць зберігання).

Загальний обсяг фондів, що мають виняткове значення для української науки і не можуть бути відтворені у разі їх втрати або руйнування, становить 3 млн 725 тис. одиниць зберігання.

 

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар