У Львові перевищено епідпоріг ГРВІ серед підлітків

1841 0
Загалом в області за минулий тиждень на грип та ГРВІ захворіли майже 10 тисяч осіб.
Фото: amizon.ua

Фото: amizon.ua

У Львові переважно хворіють діти та підлітки. За даними Львівського обласного лабораторного центру МОЗ України, вони становлять понад 56% від усіх хворих. А у віковій групі 15-17 років зафіксували перевищення епідпорогу на 1,9%.

Водночас у лабораторному центрі повідомляють, що серед інших вікових груп ситуація спокійна. Загалом інтенсивний показник захворюваності становив на минулому тижні 492,3 при епідпорозі 637,78.

На теренах області інтенсивний показник становив 371,1 при епідемічному порозі 403,93. В районах також переважно хворіли діти до 17 років – майже 61 відсоток.

Читайте також: Львів перетнув епідпоріг захворюваності на грип

Протягом 44 тижня було госпіталізовано з діагнозом ГРВІ в інфекційні стаціонари області 177 осіб, у тому числі 149 дітей.

 Медики нагадують прості правила, як вберегтися від грипу та ГРВІ:

1.Намагайтеся якнайменше перебувати поряд із людьми, які хворіють на застуду, мають нежить або кашель. Якщо захворіли ви, тримайте дистанцію поруч з іншими, щоб вберегти їх від хвороби. Уникайте місць скупчення людей, масових заходів. Одягайтеся по погоді. Стежте, щоб ноги не промокали, одежа захищала від холоду і вітру, носіть теплий головний убір та рукавички.

2. Захворіли — лишайтеся вдома. Якщо можливо, візьміть вихідний з роботи або навчання. Грип  та простудні інфекції швидко передаються іншим, тож  перебування хворого в людних місцях сприятиме поширенню інфекції.

3. Прикривайте ніс та рот під час кашлю та чхання ніс та рот ліктем або серветкою  — це знизить ймовірність передачі інфекції іншим.

4.Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів. Якщо поруч немає води та мила, використовуйте спреї для рук на спиртовій основі.

5. Намагайтеся не торкатися руками обличчя. Очі, рот та ніс для мікробів, як вхідні двері. На руках дуже багато мікробів та вірусів, торкаючись ними обличчя ви збільшуєте  шанси потрапляння їх в організм.

6. Ретельно очистіть та продезінфікуйте поверхню, до якої часто торкаєтеся вдома, на роботі або в навчальних закладах. Регулярно провітрюйте приміщення. Це особливо важливо, якщо в приміщенні перебуває хворий. Стежте за достатньою тривалістю сну, будьте фізично активними, уникайте стресу, пийте багато води та харчуйтеся поживною  вітамінізованою їжею.

7.При перших проявах застуди одразу ж ізолюйте себе, чи того, хто захворів від оточуючих. Викличте лікаря. Тільки лікар зможе правильно оцінити важкість  стану, поставити діагноз та призначити правильне  лікування. 

Медики також нагадують, що найкращий спосіб вберегтися від сезонного грипу — це щорічна вакцинація. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!