У Львові після оновлення відкрили безбар’єрний музей Пінзеля. Фото

3032 0
Його можуть відвідати люди з порушеннями зору, слуху, літні люди та люди з аутизмом.
ФОТО ОЛЕКСАНДРА ТКАЧЕНКА

ФОТО ОЛЕКСАНДРА ТКАЧЕНКА

У Львові відкрили оновлений Музей Пінзеля, який став доступним та безбар’єрним. Завдяки спеціальній навігації його можуть відвідати люди з порушеннями зору, слуху, літні люди та люди з аутизмом. Також у музеї запрацюють аудіогіди та аудіодескрипція, що доповнять візуальні враження відвідувачів і дадуть нові знання про контекст експозиції. Про це повідомляє «Урядовий портал».

Наразі у музеї сакральної скульптури XVIII століття зберігаються твори мистецтва, серед яких скульптури Йогана-Георга Пінзеля, представника пізнього бароко і рококо. Для його робіт характерна велика емоційність та динаміка, надання створеним формам життєвих рис.

Загалом оновлення Музею почалося з тактильної експозиції, яку створили громадські активісти. Представники громадської організації «17» зробили тактильні копії робіт Пінзеля на 3D-принтері. Це стало цікавим не тільки для людей з порушенням зору і незрячих, а й для всіх, наприклад, дітей, які також пізнають світ зокрема і на дотик.

У планах Міністерства культури та інформаційної політики – розповсюдити вдалі кейси, створити довідник доступності для закладів культури і поступово зробити всі заклади культури безбар’єрними.

Для довідки

Музей Пінзеля у Львові працює з 1996 року в приміщенні колишнього костелу кларисок, що на площі Митній, 2. Разом з іншими творами мистецтва тут експонують 29 робіт Йогана Георгія Пінзеля – унікального майстра барокової скульптури, який близько 15 років свого життя провів на Західній Україні, п'ять робіт його учнів та дев'ять малярських портретів представників шляхти й духовенства.

Серед відомих робіт Пінзеля – статуя святого Юрія Змієборця, розміщена на фасаді собору Святого Юра у Львові, скульптура «Самсон, що роздирає пащу лева», «Ангели», які свого часу експонувалися у Луврі в Парижі, скульптури для святинь у Бучачі, Городенці, Годовиці та низці інших українських населених пунктів.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!