Львів'ян запрошують на воркшоп із облаштування радянських двориків

1293 0
Улітку, 26 червня – 2 липня, у Львові запланували проведення воркшопу із реконструкції великих багатофункційних дворів переважно у радянських мікрорайонах міста. Нині триває реєстрація для участі у проектному семінарі. Також вже відібрали дворики, над якими працюватимуть на воркшопі з перепланування.
фото: alex-shutyuk.livejournal.com

фото: alex-shutyuk.livejournal.com

Для чого цей воркшоп?

Як інформують організатори, метою перепланування є залучення мешканців до планування простору, в якому було б цікаво та комфортно проводити час усім мешканцям прилеглих до дворів будинків. Метою воркшопу є також обмін досвіду між фахівцями з архітектури, ландшафтної архітектури та урбаністики. Головним тьютором буде ландшафтний архітектор Максим Коцюба.

Як розповів Tvoemisto.tv активіст та співробітник департаменту розвитку ЛМР Олександр Шутюк, напрацювання воркшопу планують практично втілювати одразу після його завершення.

За якими критеріями обирали «проблемні» дворики?

Як зазначає на своєму блозі Олександр Шутюк, тому, щоб дворик обрали для обговорення на воркшопі, сприяли наступні моменти:

Поширеність форми та розміру дворів, щоб вони могли слугувати прикладом мешканцям інших дворів району, що належать до такого ж типу планування.

Доступність подвір’я для мешканців інших дворів та мешканців району, пішохідний транзит мешканців через подвір’я (до школи, дитсадка, поліклініки, місць відпочинку, ринку, інших дворів, тощо).

Перевага надається подвір’ям, які мають значну територію, на якій різноманітність функцій використання є відсутньою або слабо вираженою.

Максимальна кількість мешканців прилеглих будинків.

Відсутність якісних громадських просторів в пішохідній доступності до двору.

Згуртована громада в будинку, проведені вже заходи з ремонту й догляду за спільними елементами будинку.

Негативними ж критеріями були:

Територія двору використовується та працює повноцінно, потребує лише заміни деяких елементів на більш якісні, комплексне перепланування не потребується.

Щільні зелені насадження та складний рельєф не дають надати території подвір’я великої кількості функцій без їх усунення (підпірні стінки, густі дерева в хорошому стані).

Відокремленість та віддаленість від загальної структури міста і району.

Двори в яких мешканці багато всього зробили та чітко знають бажане планування. Переконати їх в іншому плануванні не буде ні потреби, ні можливості. Тому такі двори рекомендуємо розглянути в межах іншої програми, розвинути можливість дофінансування проектів мешканців для заохочення ініціативи.

Які дворики обрали?

Нині вже завершився відбір і список дворів, які опрацьовуватимуться на воркшопі з перепланування, виглядає наступтим чином:

Галицький район:

Основний варіант: вул. Турецька, 4.

Резервний варіант: вул. Наливайка, 5.

Залізничний район:

Основний варіант: вул. Виговського, 1 (тут районна адміністрація планує вже ближчим часом ремонтувати тротуари, але саме подвір'я величезне і тут все одно буде де розігнатися).

Резервний варіант: вул. Сяйво, 11.

Личаківський район:

Основний варіант: вул. Шафарика, 6, 8, 10.

Резервний варіант: вул. Вашингтона, 17.

Шевченківський район:

Основний варіант: вул.Грінченка, 1.

Резервний варіант: вул. Варшавська, 62.

Сихівський район:

Основний варіант: вул. Освицька, 19.

Резервні варіанти: вул.Скрипника, 17, вул. Червоної Калини 42-44.

Франківський район:

Основний варіант: вул. Кульпарківська, 133.

Резервні варіанти: вул. В.Великого, 89, вул. Стрийська, 78.

Переглянути всі презентації можна тут.

Як зареєструватись для участі?

Реєстрація триває до 15 травня. До участі запрошують ландшафтних архітекторів, архітекторів, фахівців в галузі житлового господарства, культурологів, соціологів, менеджерів, місцевих жителів та підприємців. Щоб зареєструватися,потрібно заповнити реєстраційну форму. Організатор воркшопу – департамент розвитку Львівської міської ради.

Читайте також: У Львові з’явиться ще один громадський простір і скейт-парк. Деталі

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також: