Вулицю Вітовського у Львові чекають кардинальні зміни: деталі

16483 1
На 2017-й рік у місті планують ремонт вулиці Вітовського, у тому числі – створення кільця на перехресті вулиць Сахарова-Коперника-Нечуя-Левицького-Вітовського-Героїв Майдану та відновлення Пелчинського ставу. Tvoemisto.tv дізнавалося деталі.
фото: www.lvivcenter.org

фото: www.lvivcenter.org

На вулиці Вітовського відремонтують трамвайну колію, облаштують пішохідну та велодоріжки, забезпечать доступ маломобільним групам населення та здійснять необхідний для цього комплекс дорожніх робіт, – повідомив у коментарі для Tvoemisto.tv Сергій Бабак, керівник департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради.

За його словами, щоб втілити ці плани в життя, у львівському бюджеті розвитку виділили кошти для оплати проектних робіт (створення відповідної документації – Авт.) А профінансувати реконструкцію вулиці планують за рахунок кредиту від Європейського інвестиційного банку. У 2017-му році цей банк надасть Україні 200 млн євро, з них 80 млн – обіцяють Львову.

«Відповідні угоди про надання кредиту з Європейським інвестиційним банком підписані, їх мають ратифікувати у Верховній раді, бо гарантом виступатиме держава. Попередньо, Львів очікує отримати ці кошти в 2-й половині 2017-го року. Саме з них і профінансують реконструкцію вулиці Вітовського»,  – пояснив Сергій Бабак.

Кільце та ставок: 2 ідеї для вулиці Вітовського

Зазначимо, що до цього проекту хочуть долучити 2 ідеї: створення на перехресті вулиць Сахарова-Коперника-Нечуя-Левицького-Вітовського-Героїв Майдану кільця на 2 смуги та відновлення ставка Пелчинського.  

Улітку 2016-го року стало відомо, що на проблемному перехресті хочуть облаштувати регульоване кільце з двома смугами: рух здійснюватиметься по кільцю, але виїзд на нього регулюватиметься світлофором.

«Перехрестя буде не круглим, а овальним, оскільки його конфігурація є непростою. Складність у тому, що там є трамвайний рух. Тут плануємо зробити маршрути у напрямку вулиць Сахарова, Вітовського і Нечуя-Левицького. Відповідно, трамвайна розв'язка також буде у всіх напрямках»,  – пояснив раніше Ігор Могила, провідний інженер відділу організації та безпеки дорожнього руху ЛКП «Львівавтодор».

Читайте також: На перетині вулиць Сахарова-Вітовського у Львові з'явиться кільце: деталі

На необхідності відновити ставок, який колись був між схилами Цитаделі та центральним входом до нинішнього Парку культури імені Богдана Хмельницького, наголошує головний архітектор Львова Юліан Чаплінський. Джерела, що наповнювали став водою, ніде не ділися: вода й досі б’є з вершини поближнього пагорба і тече вниз до перехрестя Сахарова-Героїв Майдану-Коперника-Вітовського. «Ця ділянка – своєрідна природна чаша, тому за сильної зливи каналізація не витримує: вулиці затоплює. Джерела заливають і підвали будинків на прилеглих до перехрестя вулиць»,  – зазначив він.

Практичне втілення проекту

План реконструкції вулиці Вітовського готують у проектному інституті «Львівдіпрокомунбуд». Як повідомив його директор Олег Хаврон: «Створення кільця на перехресті справді передбачено в проекті. План ще не виданий, він є у попередньому погодженні із замовником та залученими службами, однак документація остаточно не завершена. Тут буде грамотна транспортна розв’язка, яка дозволить вирішити проблеми з рухом на цій ділянці. Закінчити розробку проекту планують на початку 2017-го року».  

Відновлення ставка Сергій Бабак прокоментував так: «Це питання є в процесі обговорення і звучить у дискусіях. Однак у бюджеті існує ліміт. Якщо ж будуть додаткові кошти, окрім уже передбачених, то ця ідея матиме пріоритет».

Читайте також: Став замість бруківки. Як у Львові відновлюють міські водойми

За словами чиновника, чи буде скасовано трамвайний рух по вулиці Вітовського та на перехресті  Сахарова-Коперника-Нечуя-Левицького-Вітовського-Героїв Майдану, зараз говорити зарано. Усе залежить від того, що передбачать у проекті розробники. У будь-якому разі, діятимуть за прикладом ремонту на вулиці Котляревського: оскільки трамваї там тимчасово не їздили, посилили транспортний рух на прилеглих вулицях.

Таким чином, львів’янам слід очікувати подальшого розвитку подій на вулиці Вітовського із отриманням Львовом кредиту від Європейського інвестиційного банку, що відбудеться не раніше другої половини 2017-го року. Tvoemisto.tv продовжуватиме слідкувати за перебігом планування й втілення проекту та інформувати про нього львів’ян.

Підготувала Людмила Рубцова


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (1)

Додати коментар
22 Грудня, 2016 19:50
Ігор Кращеб незавершені будови ще з 2011=2012 років закінчили. Наприклад проспект Вернадського та продовження Наукової до Патона