У Львові реставрують чотири унікальні храми. Фото

4600 0
У співпраці з польським Міністерством культури і національної спадщини (МКіНС) Республіки Польща, в рамках програми ревалоризації у Львові об’єктів спільної культурної спадщини Польщі та України, тривають реставраційні роботи у храмах Львова.

Проекти фінансує Міністр культури Республіки Польща, реалізуються вони у співпраці з управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради.Посеред найважливіших реставраційних проектів реалізованих протягом останніх років, та які продовжуватимуться цього року, це роботи у латинському та вірменському кафедральних соборах, інформує прес-служба ЛМР.

Латинський кафедральний собор Успіння Пресвятої Діви Марії

фото: uatravel.org

У рамках багаторічного проекту реставрації інтер’єру Архікафедра́льної бази́ліки латинського обряду, протягом останніх 7 років відреставровано:

- багатоярусний головний вівтар,
- три вікна з вітражами в презбітерії (Марія Королева Польської Корони, Посвячення архієпископа Григорія з Санока кардиналом Збігнєвом Олесницьким і Leopolis Opresso),
- кам’яну архітектурно-скульптурну композицію (Господній гріб) на північній елевації собору,
- бічну каплицю Пресвятих Дарів (каплиця Вишневецьких) у лівій нефі.

У 2017 році будуть продовжені реставраційні роботи в бічній каплицi Розiп’ятого Христa (каплиці Яблоновських), яку вважають за одну з найцінніших у соборі. Та реставрацію вітражiв Остробрамської Божої Матері та Бичованого Ісуса, які знаходиться в вікнах південної стіни пресбітерію.

Вартість цьогорічних реставраційних робіт складатиме 217 000 PLN (~1,47 млн. грн).

Читайте також: Що можна зробити, щоб у центрі Львова жилося краще

 

Вірменський кафедральний собор Успіння Пресвятої Богородиці

фото: static.panoramio.com

У 2006 році тут розпочалися реставраційні роботи настінних поліхромій Яна Генріха Розена. Відреставровано найстаріші поліхроміїі (XVI ст.), збережені вірменські настінні поліхромії і вітраж у західній та північній стіні нефу.

У 2017 році будуть проведені реставраційні роботи на південній стіні нефу. Роботи виконують польські і українські реставратори.

Вартість цьогорічних реставраційних робіт складатиме 133 500 PLN (~913 000 грн.).

Вартість реставраційних робіт в 2006-2016 р. склала ~2 млн PLN (~13,7 млн. грн.)

 

Храм святих апостолів Петра й Павла (колишній костел ордену Єзуїтів)

фото: www.prolviv.com.uа

У 2015 році проведено перший етап реставраційних робіт настінних поліхромій на склепінні пресбітерію. Роботи вели польські та українські спеціалісти.

Вартість реставраційних робіт в 2015-2016 склала 303 500 PLN (~2 млн. грн.).

У 2017 р. будуть продовжені реставраційні роботи на склепінні пресбітерію. Вартість цьогорічного етапу реставраційних робіт становитиме 400 000 PLN (~2,8 млн. грн.).

 

Костел святого Антонія Падуанського

фото: velychlviv.com

Також у 2015 р. розпочався проект комплексної реставрації головного вівтаря. Вартість реставраційних робіт склала 55 000 PLN (~ 380 000 UAH).

Вартість цьогорічного етапу реставраційних робіт становитиме 137 000 PLN (~ 945 000 грн.).


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар