У Львові розкажуть про атомогради

1648 0
4 листопада о 17:00 у Львові відбудеться міський семінар, на якому дослідниця Євгенія Губкіна презентує своє дослідження "Атомогради України: до та після Чорнобиля".
Фото: rewalls.com

Фото: rewalls.com

Атомогради – унікальний феномен в історії радянського містобудування, що не має аналогів у світовій практиці. Це автономні міста-супутники атомних електростанцій з населенням 25-50 тисяч осіб, серед яких велика кількість висококваліфікованих спеціалістів. Разом з тим, атомогради представляють собою загальновживану у радянські часи мікрорайонну структуру з розгорнутим культурно-побутовим забезпеченням й забудовою типовими серіями крупнопанельних житлових будинків.

В Україні побудовані 6 атомоградів: Енергодар, Кузнецовськ, Нетішин, Южноукраїнськ, Славутич, а також сумнозвісна Прип’ять. Катастрофа на Чорнобильській атомній станції розділила життя атомоградів на до та після, докорінно змінив суспільну думку щодо питань атомної енергетики.

«В наш час атомогради є предметом всебічного аналізу та оцінки не тільки в Україні, а й у світі. Це обумовлено зростаючим інтересом як до радянських містобудівних експериментів, проблем типового масового житлового будівництва, так і до актуальних питань енергоефективності й енергетичної незалежності. Під час презентації буде представлений короткий огляд шести атомоградів України. Дослідниця розкаже про архітектурно-планувальні особливості міст та типові риси традиційної концепції атомоградів 70-80-х років. Детальний аналіз Славутича у контексті епохи Перебудови репрезентуватиме кардинально новий підхід до розуміння міста, сформований в результаті осмислення Чорнобильської катастрофи. У висновках доповіді будуть окреслені можливі перспективи вирішення проблем атомоградів України», – інформують організатори.

Що: Дослідження "Атомогради України: до та після Чорнобиля".

Де: Центр міської історії Центрально-Східної Європи, вул. акад. Богомольця, 6

Коли: 4 листопада о 17:00

Довідка:

Євгенія Губкіна - дослідниця, куратор архітектурних і мистецьких проектів, просвітницьких акцій та заходів. Закінчила Харківський національний університет міського господарства ім. О.М. Бекетова за спеціальністю "Містобудування", а потім аспірантуру. Є розробником та екскурсоводом маршруту "Лінійне місто". У 2013 році створила авангардний жіночий рух "Модерністки". 3 2012 року є консультантом "Українських тижнів конструктивізму". У 2013 році була співавтором проекту галереї сучасного мистецтва Lenin "Україна-Німеччина.1920-1930. Спільне", в Запоріжжі та організатором виставки у Харкові (Nürnberger House). Організувала урбаністичний колоквіум "Атомогради: планові міста у сучасному суспільстві", який відбувся за підтримки Swedish Institute 19-21 вересня у Запоріжжі. Мешкає та працює у Харкові.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!