У Львові стартує Міжнародний фестиваль органної музики. Програма

2252 0
Протягом 12 днів у Львові звучатиме музика європейських та українських класиків.
фото: YouTube

фото: YouTube

З 14 по 26 серпня у Львові триватиме VIII міжнародний фестиваль органної музики, у рамках якого відбудеться 13 концертів від дев’яти органістів з України та світу.

Фестиваль відкриє органістка з Естонії Улла Крігул, одна з найвидатніших у своєму поколінні. Улла вчилася грі на фортепіано та органі в Естонії та Австрії. Як солістка і камерна музикантка виступала в усіх основних естонських церквах, брала участь у міжнародних органних фестивалях, змаганнях, а також давала концерти в Фінляндії, Австрії та Швеції.

Читайте також: Перезавантаження Органного залу

Протягом наступних трьох днів – 15, 16, 17 серпня в органному залі у Львові виступить Томас Меллан – молодий органіст та композитор із Франції. У середу у виконанні Томаса Меллана звучатимуть твори Йоганна Себастьяна Баха, Вольфганга Амадея Моцарта та Сезара Франка. У четвер на нас чекає українська прем'єра – виконання Книги органів Олів'є Мессіана, також лунатиме Сюїта другого тону Луї Ніколя Клерамбо. А в п'ятницю француз дивуватиме публіку творами Вольфганга Амадея Моцарта, Макса Регера, Антона Веберна та Ференца Ліста.

18 серпня з сольним концертом в органному залі виступить чех Йозеф Кратохвіл. У програмі – музика чеського композитора Петера Ебена та твори Йоганна Себастьяна Баха і Александра Гільмана.

Читайте також: Як зміниться органний зал у Львові: три тези від нового директора

19 серпня відбудеться концерт Вікторії Кошуби, доньки відомого піаніста та органіста Володимира Кошуби. На львівському фестивалі музикантка здивує слухачів виконанням творів Йоганна Себастьяна Баха, Ґеорга Муффата, Александра Гільмана. Завершити свій концерт виконавиця вирішила ефектним твором Петра Ебена «Недільна музична фантазія».

Наступного дня у Львові виступить киянка Євгенія Кравченко з новою програмою, в якій, зокрема, будуть Концерт ре мінор, написаний у «співавторстві» Йоганна Себастьяна Баха та Антоніо Вівальді та Прелюдія та Епілог із сюїти «Пам’яті Фрескобальді» Жана Лянґле.

Читайте також: Що має побачити кожен львів'янин. Органний зал

Після перерви у три дні 23 серпня відбудеться концерт солістки Органного залу Олени Мацелюх. Вона зіграє вибрані твори своїх улюблених композиторів. 24 серпня в рамках органного фестивалю відбудеться концерт гостя з Києва – Богдана Дем’яненка.

Закінчить концерту програму фестивалю солістка Львівського органного залу Надія Величко. В ніч з 24 на 25 серпня вона представить слухачам власні обробки для органа гімну України та улюблених пісень на слова Т. Шевченка, О. Кониського. Увечері 25 серпня Надія Величко підготувала концерт із творів композиторів Богемії.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!