У Львові розробили всюдихід для АТО, який може везти на собі 300 кг

2374 0
Львівське підприємство «ВЕЕМ-Металавтопром» розробило та виготовило самохідну радіокеровану установку, яку можуть використовувати військові у зоні АТО.
Фото: прес-служба Львівської міськради

Фото: прес-служба Львівської міськради

Самохідна радіокерована установка з дистанційним управлінням була розроблена і виготовлена працівниками одного з виробничих підприємств спільно із спеціалістами-електронниками наукових закладів Львова, інформує прес-служба Львівської міськради.

Ця установка обладнана електричним приводом постійного струму, який живиться від акумуляторів. В ній передбачено радіокероване дистанційне управління. Виготовлена у вигляді цільнозварного металевого корпусу на гусеничному ходу, в якому передбачена відповідна шумова і теплова ізоляція. Вона створена у відповідності з європейськими та американськими аналогами.

Установка призначена для застосування в екстремально-складних умовах, в тому числі може використовуватися військовими підрозділами ЗСУ, МНС та УВС. На ній можуть встановлюватися камери зовнішнього спостереження, обладнання для розвідувальних цілей, устаткування для виконання завдань в недоступних і небезпечних для життя і здоров’я людини місцях. Вона може бути засобом для переміщення, доставки військового обладнання до місць призначення або знешкодження предметів. Може також виконувати рятувальні роботи, завдання з охорони об’єктів без участі людини.

Сьогодні установка проходить тестові випробовування в різних складних рельєфних умовах з наступними випробовуваннями на спеціалізованих полігонах за участю військових спеціалістів

«Це всюдихід, який може 300 кг на собі везти, він може і пораненого вивезти з поля бою, може заїхати і в будинок, враховуючи систему відеонагляду, подивитися, що там відбуваються. Піднімається на дуже круті підйоми, може їздити по будинках, також може підвозити і боєприпаси. Я думаю, ця розробка також є унікальна тим, що американські аналоги коштують близько 60 тис. дол., а наш український – 40 тис. грн. Добре, що Національна гвардія вже про це знає, і перші 10 екземплярів Нацгвардія забере в зону бойових дій. Сьогодні проблем з фінансуванням нема, є кошти Національної гвардії, якщо буде потрібна підтримка міста – місто готове долучитися. У нас є правило, що перші взірці завжди купує місто, щоб все це обкатати, показати і формувати ринок, бо для мене є важливі нові робочі місця. Перший екземпляр ми готові купити за міські кошти, хоча Нацгвардія хоче забрати. Ми готові підтримати наше підприємство, щоб воно вийшло на новий пакет замовлень, щоб були нові робочі місця, а це зарплата для людей і податок в бюджет міста», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

«До його розробки залучені інші підприємства, науковці, електронщики, енергетики. Сьогодні «Електропобутприлад» розробив двигун, розробив спеціальний редуктор. Ми будемо його вдосконалювати під різні  швидкості. Він проходитиме випробування на полігоні військовому, хоче випробувати його і сертифікувати», – сказав генеральний директор генеральний директор ТзОВ «ВЕЕМ Металавтопром» Богдан Шевців.

«Він може переміщатися 6 годин, також можна наростити до 10 годин, якщо поставити потужніші акумулятори. Є три канали зв’язку – дротовий, Wi-Fi і радіоканал захищений, який може працювати до 5 км. Це наша розробка, я вважаю, що це досить потужне рішення, яке забезпечить і передачу відео. До розробки цього проекту задіяно близько 50 осіб, я не говорю про виробництво, а, власне, про інтелект – про підприємців, про науковців, зокрема Львівська політехніка та Університет», - сказав генеральний директор компанії «Мейл Сервіс» Ростислав Пасічник.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!