У Львові створили портрет міського велосипедиста. Статистика

1698 0
Цьогоріч у липні відбулося дослідження, з метою підрахунку велосипедистів на вулицях Львова. Дослідження здійснювалось методом спостереження в рамках ініціативи Інституту міста «Social Innovation Lab» за сприяння Львівської асоціація велосипедистів (ЛАВ). Результати досліджень говорять про те, що середньостатистичний велосипедист Львова це чоловік віком 20-35 років у повсякденному одязі на спортивному велосипеді.
фото: ЛАВ

фото: ЛАВ

Основними точками спостереження було обрано 8 дорожніх перехресть (вул. Стрийська – вул. Наукова, вул. Під Дубом – вул. Куліша, пр. Червоної Калини – вул. Хуторівка, вул. Шевченка – вул. Городоцька, вул. Сахарова – вул. Коперніка, вул. Антоновича – вул. Бандери, пр. Свободи – вул. Дорошенка, вул. Франка – вул. Левицького). Спостерігачі на точках фіксували пересування велосипедистів протягом 17:00 – 19:00 у будній день та в період з 12.00 до 14.00 год. у вихідний.

Інструментарій дослідження (з низкою нововведень) було запозичено у Асоціаціі велосипедистів Києва, з метою подальшого порівняння отриманих результатів підрахунку велосипедистів у наших містах.

Серед велосипедистів Львова помітно переважають чоловіки. До прикладу, частка жінок від загальної кількості велосипедистів на львівських дорогах у будній день складає лише 11,5%. У вихідні цей показник трохи зростає до 15,9%. Подібні результати спостерігаємо у Києві. Так, за результатами їхнього спостереження у травні 2015 року, частка жінок на велосипедах становить 12% у будні дні та 18% на вихідних.

Що стосується вікових категорій, то велосипедом як засобом пересування містом користується переважно молодь (16-35 років) (49,6% у будні, 50,1% на вихідних) та дорослі (36-55 років) (33,4% у будні, 32,3% на вихідних).

Львівські велосипедисти надають перевагу спортивним (35,5%) та гірським велосипедам (33,0%). Ще 15,2% використовують citybike.

39,3% львів’ян здійснюють свій рух зазвичай по дорозі або по велодріжці / велосмузі (34,7%). Натомість, кожен четвертий велосипедист (25,9%) порушує правила дорожнього руху, пересуваючись по тротуару. Згідно результатів спостереження в Києві, 43% велосипедистів здійснюють рух по дорозі. Відповідно, решта 57% - по тротуару.

Більшість велосипедистів дотримуються основного напрямку руху як в будні (85,0%), так і у вихідні (83,8%).

62,8% львівських велосипедистів надають перевагу повсякденному одягу, ще 28,9% - спортивному і лише 8,3% використовують спеціальний одяг для їзди на велосипеді.

Що стосується екіпірування, то більшість львів’ян під час руху не мають при собі ані шолома, ані інших захисних елементів екіпірування (наколінники, світловідбиваючий жилет, фари) (85,0%).

В будні, у період з 17:00 до 19:00 у Львові загалом було зафіксовано рух 916 велосипедистів. А у вихідні (12:00 – 14:00) велосипедом по місту пересувається близько 700 осіб.

Найбільшу кількість велосипедистів як у будній, так і у вихідний день можна спостерігати на перехресті вулиць Під Дубом та Куліша (155 – будній, 146 - вихідний), пр. Червоної Калини-вул. Хуторівка (146 – будній, 89 - вихідний), вул. Стрийська- вул. Наукова (129 – будній, 155 - вихідний).

Подібні дослідження організатори збираються проводити й надалі, аби отримати змогу спостерігати за динамікою розвитку велоруху у Львові, інформує прес-служба міськради. 

Опублікувала Наталія Середюк


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!