Львів'ян запрошують на прем’єру фільму про Січових Стрільців. Факти

2645 0
У Львові відбудеться прем’єра документально-ігрового фільму «Легіон. Хроніка Української Галицької Армії 1918-1919» від львівського режисера Тараса Химича. В основу стрічки лягли події кінця Першої світової війни.
фото: uha.org.ua, kp-dp.ck.ua

фото: uha.org.ua, kp-dp.ck.ua

Tvoemisto.tv зібрало факти чому варто подивитися нову українську кінострічку.

Сюжет: В сюжет фільму лягла історія про кінець Першої Світової війни. Зокрема, про Січових Стрільців та їх повстання у ніч на 1 листопада 1918 року в Львові, внаслідок чого було проголошено створення самостійної держави на українських етнічних землях. Водночас претензії на Галичину висунула відроджена Польща. Центрально-Східна Європа занурилася в епоху «малих війн» за нові кордони у повоєнному світі. Проте, зі сходу насувалась більшовицька загроза. Країни Заходу вирішили побудувати «санітарний кордон» у Східній Європі. Сюжетна лінія створена зі спогадів очевидців.

Люди

– Львів’яни брали безпосередню участь у зйомках. Серед сотень людей, знялись у фільмі й професійні актори театру ім. М. Заньковецької та Л. Курбаса.

– До роботи над фільмом долучилися також ветерани АТО, військові й реконструкторські клуби. З постановкою військових сцен допоміг ветеран АТО Володимир Правосудов, а також Військово Історичний Клуб ПОВСТАНЕЦЬ м. Київ. 

– Автором сценарію виступив молодий український історик Олександр Пагіря.

Технології

– Це перший в Україні документальний фільм з використанням найсучасніших технологій у форматі 4K (Ultra HD), тобто надвисокої чіткості 

– Процес створення фільму тривав 15 місяців. Над ним працювала команда студії «Invert pictures»

Де і коли переглянути? Кінотеатра ім. О. Довженка, 1 листопада.

Час: 17:00 год.

Вхід вільний.

Джерело: ГО Українська Галицька Асамблея

 

Опублікувала Мар'яна Федина

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!