У Львові відбувся тест-драйв шоломів віртуальної реальності. Фото

961 0
У VR-шоломах люди переміщувались на дах хмарочоса чи ходили над прірвою вузьким містком.

До 2019 року у світі мають випустити мільярд пристроїв для занурення у віртуальну або доповнену реальність (Virtual Reality/Augmented Reality). Аби спрогнозувати, як це позначиться на людській культурі та відносинах,  Центр етики і технологій Львівської бізнес-школи УКУ організував дискусію «VR/AR крізь призму психіатрії, богослов’я та ІТ» за участі інженера, психотерапевта та священика.

«Технології приваблюють новими можливостями, але дуже важливо розуміти саму природу людини. Завжди треба ставити питання: для чого? Якщо підтримувати людину, щоб допомогти їй у лікуванні, тоді це цілком виправдано. Неприпустимо, коли ми користуємося технологіями для зруйнування людського єства. Будуючи віртуальну реальність, важливо пам’ятати, що ми вже живемо у реальності, яка для нашої душі є тимчасова», говорить голова Комісії Української греко-католицької церкви у справах мирян отець Василь Білаш.

Фото Олександра Ласкіна

«Для лікування низки психічних хвороб, у тому числі посттравматичного синдрому, зараз широко застосовують пристрої віртуальної реальності, розповідає психотерапевт Олександр Фільц. – Можна створити чіп задоволення і всадити його в голову, але ми не маємо забувати про етичність».

Фото Олександра Ласкіна

Під час лекції у Центрі Шептицького компанія SoftServe запропонувала всім охочим доторкнутись до VR/AR. У спеціальних шоломах люди переміщувались на дах хмарочоса чи ходили вузьким містком над проваллям.

«Тілесний світ і цифровий – це одна реальність, просто перший зявився раніше. Для людей з вадами зору VR-технології - це єдина можливість бачити світ. Для цієї людини – це її реальність. VR – еволюція того, як ми пізнаємо цей світ і як ми технологічно зможемо забезпечити власний розвиток», – каже Василь Милько із компанії SoftServe.

Фото Олександра Ласкіна

Фото Олександра Ласкіна

Фото Олександра Ласкіна

Роман Тищенко

Фото автора та Олександра Ласкіна

Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар