У Львові відбирають школи для впровадження освітніх інновацій

1699 0
Проект «Школа 3.0» оголошує другий набір шкіл-учасниць проекту, покликаного змінити взаємодію педагогів, батьків, учнів та адміністрації шкіл.

З поміж претендентів оберуть чотири муніципальні школи. «Найважливішим критерієм є бажання змінюватися, і щоби ця школа вже показувала свою ініцітивність: це може відображатися в участі школи у різних проектах, у діях вчителів. Ми це будемо аналізувати під час діагностики, з якою приходимо до школи під час відбору», — розповіла співзасновниця центру інноваційної освіти «Про.Світ» Лілія Боровець. 
 
Для участі колектив школи складає заявку, проходить співбесіди і ціле дослідження школи, розповів Андрій Закалюк — директор школи-інтернату №2, що бере участь у першому етапі програми. «В рамках проекту ми чітко виокремили найболючіші проблеми школи і зрозуміли чітко, що треба робити, і як розставити пріоритети, щоби вирішити ці проблеми», — сказав Андрій Закалюк. 
 
Під час проекту проводять зустрічі з експертами, міжнародними фахівцями. Цього року в проекті планують посилити менторство, щоби активніше супроводжувати внутрішні шкільні процеси, а не тільки обмін результатами. 
 
У школах-учасницях проекту діти стали активніше брати на себе відповідальність та долучатися до освітнього процесу. «Діти вчаться, що з вчителями можна говорити і про дозвілля, і як цікавіше зробити урок. Діти виступали у нас на педагогічній раді, вони розуміють, що можуть брати участь у навчальному процесі, і вчителі з монстрів стають друзями», — розповіла вчителька ЛНВК «Школа-садок «Софія» Наталія Підлісна. Одним із обраних напрямків змін для цієї школи є «Дитина — мета — партнерство», що передбачає залучення учнів до навчального процесу на рівних. 
 
У школі-гімназії імені Стуса створили клас просто неба, у школі №98 учні самі організовують змагання між класами, концерти, пишуть вірші на стінах. «Якось 11-класники прийшли і запитали, чи можна їм провести день дитинства. Можна. Хоч у піжамах приходьте. Вони прийшли на самокатах, з вушками, в кумедному одязі. Все можна», — розповідала директорка школи №98 Людмила Земба. 
 
6-7 вересня відбудуться зустрічі з учасниками першої хвилі проекту, до 5 вересня всі охочі школи зможуть подати заявку. На початку жовтня будуть відомі результати відбору. Проект триватиме два роки. 
 
Учасниками першої хвилі проекту стали чотири школи, які були відібрані у березні цього року
 
Зоя Красовська

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!