У Львові відкрили мобільну майстерню протезування

1413 0
Пацієнтам робитимуть заміри, а вже самі медики налаштовуватимуть та доопрацьовуватимуть протези.
Фото: ЛМР/ Роман Балук

Фото: ЛМР/ Роман Балук

У Львові на території Першого медоб'єднання запрацювала перша в Україні комунальна мобільна майстерня протезування. Виробником протезів є німецька компанія Ottobock. Пацієнтам робитимуть заміри, а вже самі медики налаштовуватимуть та доопрацьовуватимуть протези. Як зазначив під час відкриття майстерні міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, в Україні змінюють підходи до реабілітації, і кабінет асистивних технологій має бути в кожній лікарні, яка має пакет від НСЗУ.

Читайте також: У Львові встановили перший біонічний протез руки. Його отримав десантник Михайло Юрчук

«Нам вдалося організувати протезну майстерню, яка підганяє протези під культю. І що тут характерно і чим ми також будемо займатися в інших лікарнях, це те, що людина, яка займається підгонкою протезів, є членом мультидисциплінарної команди і перебуває в операційній, коли людині роблять ампутацію. Або якщо була польова ампутація, то на черговій операції, коли переробляють для того, щоб підходив протез. Це набагато спрощує підходи і робить простішим протезування, коли відразу в операційній відбувається процес, щоб потім протез підганявся і робив можливим повноцінне функціонування», – сказав Віктор Ляшко.

Читайте також: На першій лінії. Медик, який допомагає лікувати онкохворих діток під час війни

Наразі у майстерні вже встановлено все необхідне обладнання. Протезисти Національного реабілітаційного центру «Незламні», в межах якого відкрили майстерню протезування, уже пройшли навчання у Німеччині в компанії «Ottobock». Разом з львівськими фахівцями зараз працюють американські протезисти, які передають свій досвід і практичні навички.

Також львівська лікарня співпрацює зі всіма найбільшими світовими виробниками протезів, аби забезпечити їхнє встановлення українцям. Облаштували мобільну майстерню протезування у Львові за підтримки Мальтійської служби допомоги та Міністерства охорони здоров’я України та Німеччини.

Зазначимо, що 26 вересня з робочим візитом на Львівщині перебуває міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. 

Нагадаємо, медики Першого медоб’єднання Львова встановили біонічний протез, надрукований на 3D принтері. Такий найлегший протез у світі, вагою максимум 675 грамів, отримав 33-річний Юрій Бахір, який втратив руку унаслідок мінно-вибухової травми. Як повідомляв у коментарі Tvoemisto.tv міський голова Львова Андрій Садовий, за час повномасштабного вторгнення Львів, зокрема через Перше територіальне медичне об’єднання, прийняв 5 тисяч пораненених з різних куточків України. Історію львівського хірурга, який рятує важкопоранених через війну пацієнтів, дивіться у відео та читайте в матеріалі за посиланням

Юлія Осим

___________________________________________________________________________________________________

Щоб отримувати актуальні й гарячі новини Львова та України, підписуйтеся на наш Instagram та Viber.

Трансляції важливих подій наживо і щотижневі відеопрограми - про актуальні львівські питання у «Темі тижня» та інтелектуальні розмови на загальноукраїнські теми у «Акцентах Твого міста» і публічні дискусії для спільного пошуку кращих рішень викликам громади міста– дивіться на нашому YouTube-каналі.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!