У Львові виступить хор імені Верьовки. 5 фактів про колектив

2720 0
Легендарний хор імені Григорія Верьовки дасть у Львові великий святковий концерт «Різдво іде по світу».
фото: Facebook

фото: Facebook

Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки – найбільший український професійний хоровий колектив, який поширює світом українську народну пісню та українське музичне мистецтво. За час свого існування хор побував майже в усіх куточках України. Концертні виступи колективу мали шалений успіх і в понад 60 країнах світу на 5 континентах.

Читайте також: Чим дивуватимуть львівські театри у січні. Афіші вистав

У його програмах – історичні думи, козацькі та чумацькі пісні і танці, жартівливі хорові сценки, родинно-побутова, обрядова лірика – пісні і танці, виконувані на святах врожаю, на весіллях, а також колядки, щедрівки. Хор включає також у свої концерти пісенні скарби багатьох народів світу. Органічними для колективу стали й оригінальні композиції, в яких музика, спів і танець виступають триєдиним компонентом.


 

Хор було засновано у вересні 1943-го року. Місце його народження – Харків, щойно звільнений від німецьких загарбників. Керувати молодим творчим колективом було доручено відомому українському композитору і хоровому диригенту Григорію Гурійовичу Верьовці.

У 1971 році за високу виконавську майстерність та ідейно-виховну спрямованість концертних програм колективу було присвоєно почесне звання «академічний». За великий внесок у справу миру і дружби між народами хор ім. Верьовки нагороджений срібною медаллю Всесвітньої Ради Миру. У 1997 році хору було присвоєно статус Національного.

15 січня у Львівській опері хор імені Верьовки презентує великий святковий концерт «Різдво іде по світу». У його програмі оригінальне виконання етнічно-фольклорних композицій в поєданні з вокально-хореографічнми сценами, в яких народні мотиви вдало синтезуються із сучасними прийомами композиторського письма та аранжування. Початок о 17.00. Детальніше про концерт та вартість квитків – за посиланням

За матеріалами veryovka.com, фейсбук-сторінка хору

Партнерська публікація


Читайте також: