У Львові «законсервують» і почнуть реставрувати Високий замок

5395 1
Руїни Високого замку у Львові знаходяться на межі знищення. У 2017-му році планують вжити заходів для збереження й відновлення пам’ятки.
Фото: stezhkamu.com

Фото: stezhkamu.com

У Бюджеті розвитку Львова на 2017-й рік передбачено 500 тисяч гривень на реставрацію та консервацію руїн Високого замку. Як повідомила Tvoemisto.tv Лілія Онищенко-Швець, очільниця управління охорони історичного середовища міської ради, для проведення робіт уже створили проект та розрахували вартість.

Читайте також: На Високий Замок у Львові хочуть прокласти канатну дорогу

«Зараз руїни в дуже поганому стані: камені випадають, котяться вниз, сиплеться пісок, ще кілька років – і їх буде знищено. Тому треба оперативно щось вирішувати», – зауважила вона.

У першу чергу, забезпечать захист руїн Високого замку – їх консервацію, а надалі вживатимуть заходів, які зупинять їх остаточну руйнацію. Також зроблять невелике доповнення: облаштують накриття там, де раніше, вочевидь, була іконографія. Ніяких добудов чи надбудов робити не планують, а туристи матимуть змогу й далі бачити пам’ятку. У цьому Tvoemisto.tv запевнила очільниця управління охорони історичного середовища ЛМР.

Чи вдасться втілити весь проект у межах 2017-го року, поки що визначити важко. Як додала Лілія Онищенко-Швець, організатори проекту вже мають результати експертизи й скоро оголосять тендер.

Читайте також: Уроки архітектури Твого міста: Львів у мурах

Довідка. Високий замок – продовгувата кам’яна фортеця на Замковій горі. Фрагмент однієї з його стін можна побачити поблизу телевізійної вежі. Згідно з описом, 1562-го року замок був у доброму стані, мав каплицю з необхідними предметами, «королівське мешкання», «муровані хідники», склепіння для «чуваючих», 10 гармат, інструменти для розбивання мурів, чимало куль та пороху. На початку XVIII-го століття через численні пошкодження замок вже не міг забезпечувати оборону Львова. Поступово міська влада дозволила розібрати його руїни на будівельний матеріал.

Підготували Юлія Сабадишина, Людмила Рубцова


Читайте також:

Коментарі (1)

Додати коментар
23 Січня, 2017 20:20
Роман Відновити фортецю на замковій горі!