Фірми Дубневичів підозрюють у розкраданні газу на 1,4 млрд грн

1111 0
Співробітники НАБУ затримали чотирьох посадовців компаній народних депутатів.
Фото: informator.news

Фото: informator.news

16 січня 2018 року детективи Національного антикорупційного бюро України затримали у Львові чотирьох службових осіб ТОВ «Енергія-Новий Розділ», ТОВ «Енергія-Новояворівськ» та ТОВ «Енергія» за підозрою у заволодінні понад 300 млн куб. м природного газу НАК «Нафтогаз України» на суму понад 1,4 млрд грн.

Як інформує НАБУ, цього ж дня їм повідомлено про підозру у вчиненні злочину, кваліфікованого за ч.5 ст.191, ч.3 ст.28, ч.2 ст.366, ч.3 ст.209 Кримінального кодексу України.

Посадовців затримали під час обшуків в офісних та житлових приміщеннях зазначених комерційних підприємств. Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу.

Читайте також: У Львові дозволили реставрацію будинків Дубневичів

За даними слідства, підприємства-власники Новояворівської та Новороздольської ТЕЦ (Львівська обл.) впродовж 2013-2015 років уклали низку угод про закупівлю в «Нафтогазу» природного газу для  виробництва теплової енергії населенню. Для здешевлення тепла цій категорії споживачів, НАК постачав комерційним ТЕЦ газ за суттєво нижчими від ринкових цінами.

У НАБУ стверджують, що понад 300 млн куб. м «пільгового» газу Новояворівська та Новороздольська ТЕЦ одержали незаконно, не плануючи використовувати його для потреб населення.

«Як з’ясувало слідство, цей газ вони використали у власній господарській діяльності для виробництва електрики, яку в подальшому реалізували ДП «Енергоринок» – її поставили за тарифом, визначеним виходячи із собівартості електроенергії, виробленої з газу за ринковою ціною», -- зазначено у повідомленні НАБУ.

Внаслідок описаних дій, прибутковість виробництва електрики цими ТЕЦ перевищила 60% (проти 3-5% закладених в тариф НКРЕКП). На переконання детективів НАБУ, ТЕЦ отримали надприбутки, співставні з розміром збитків, завданих НАК «Нафтогаз України» внаслідок цієї «схеми».

Корупційну схему викрито детективами НАБУ спільно з працівниками Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України. Розслідування наведених фактів детективи Бюро розпочали в грудні 2016 року за матеріалами НКРЕКП та ЗМІ.

За даними системи Youcontrol та видання «Наші гроші. Львів», кінцевими бенефіціарами компаній «Енергія-Новояворівськ», «Енергія-Новий Розділ» та «Енергія» є народні депутати Богдан та Ярослав Дубневичі.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар