У Міносвіти підготували законопроєкт, який може об’єднати коледжі й ПТУ

414 2
Однак його ще мають доопрацювати.

Міністерство освіти уряду Олексія Гончарука підготувало новий законопроєкт про професійну освіту, який передали депутатам профільного комітету та треба доопрацювати. Про це в інтерв’ю «УП» розповіла колишня оільниця МОН Ганна Новосад.

Читайте також: Уряд призначив нового очільника Держпраці

«Він закладає одну важливу радикальну непопулярну ідею — об'єднати дві ланки освіти — фахову передвищу з професійною освітою, і зробити єдину потужну ланку професійних коледжів, які готуватимуть кваліфікованих робітників», – каже вона.

За словами Ганни Новосад, нераціонально утримувати «напівпорожні 700 коледжів і напівпорожні 700 профтехів». Такого держава не може собі дозволити і це шкодить всім, тому треба змінювати.

«Я не розумію, навіщо утримувати 700 напівпустих коледжів, якщо можна утримувати 200, а всі інші кошти спрямувати на заробітні плати для викладачів, щоб мотивувати їх», — додала вона.

Читайте також: «Менше університетів». Найважливіше про реформу вищої освіти

Нагадаємо, 4 березня Верховна Рада відправила у відставку прем’єр-міністра Олексія Гончарука і схвалила склад нового уряду. Також депутати призначили Дениса Шмигаля на посаду прем'єр-міністра України. Більше інформації про діяльність та статки Дениса Шмигаля читайте у спецматеріалі Tvoemisto.tv.

Міністерка освіти та науки Ганна Новосад працювати в новому уряді відмовилася, однак на її посаду сьогодні призначили як в. о. Юрія Полюховича.Читайте також:
10 Березня, 2020 13:48
666 ... утримувати напівпорожні заклади освіти не позволяє собі жодна держава ... але ... тільки єдина в світі держава ( "держава Україна") сама зробила ті заклади напівпорожніми ... Слава Україні ! ...
10 Березня, 2020 12:32
666 ... автомотовєлофотоє.б.лягреб.ляіохота ...