У Мінрегіонбуді пропонують нові норми реконструкції старих будинків

2394 0
Для знесення будинку також пропонують отримувати погодження 75% мешканців, замість 100%.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Міністерство регіонального розвитку розробило законопроект, який, серед іншого, передбачає знесення застарілих будинків та будівництво на їх місці нових. Про це повідомляють у Мінрегіонбуді.

Читайте також: В Україні дозволять склити балкони

«З 2006 року в Україні діє закон щодо реконструкції застарілого житла. Проте з того часу реконструкція цих будинків на практиці так і не змогла відбутися через недосконалість законодавства. Наприклад, через наявність вимоги щодо обов’язкової згоди 100% мешканців будинку на проведення майбутньої реновації», – вважає заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Новий законопроект дозволяє:

  • реконструювати старе житло різної поверховості, а не лише 5-поверхівок; 
  • визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
  • розширює перелік можливих джерел фінансування проектів;
  • визначає алгоритм ухвалення рішення щодо реконструкції або знесення;
  • удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла;
  • передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Закон не поширюється на пам’ятки культурної спадщини, приватні будинки і дачі. Для знесення будинку також пропонують отримувати погодження 75% мешканців, замість 100%.

Читайте також: За новими ДБН Україну поділять на 4 світлокліматичні зони

Новий законопроект направили на розгляд та погодження зацікавленими центральними органами виконавчої влади, після чого його передадуть до Кабінету Міністрів України.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!