Київ

У Музеї війни у Києві презентують новий проєкт

688 0
Його присвятять українським містечкам, які опинилися у вирі Другої світової.
Фото з відкритих джерел

Фото з відкритих джерел

10 березня о 15:00 у Національному музеї історії України у Другій світовій війні презентують проєкт «Друга світова на мапі України». Про це повідомили у пресслужбі музею.

Там зазначають, що над електронно-картографічним проєктом «Друга світова на мапі України», установа працювала не один рік. У проєкті є  інформація про назву, підпорядкування й географічне положення 44 596 населених пунктів станом на 1946 і 2014 рр. – від завершення Другої світової до початку російсько-української війни.

Адміністративно-територіальну складову доповнюють відомості про війська, цивільне населення тощо. У базі можна знайти населені пункти, окуповані не лише німецькими військами, а й угорською та румунською арміями. Зафіксовано місця боїв між УПА, військами Вермахту й НКВД.

Читайте також: у Києві відкриють виставку молодих митців

«Вражають відомості про села, які до чотирьох разів переходили з рук в руки. Трагічну долю мирного населення засвідчують близько 700 ущент спалених під час німецької окупації сіл і містечок, а також сотні сіл, які були зняті з обліку радянською владою за підтримку українських повстанців», – зазначають у музеї.   

Під час презентації, науковці розкажуть про виявлені цікаві факти з військової географії України, ознайомлять з унікальними воєнними картами, розкажуть про  використані першоджерела із фондів провідних архівів України. 

Захід відбудеться в офісі музею за адресою Лаврська, 24, 10 березня о 15 годині.

Нагадаємо, 10 березня у Національному музеї «Київська картинна галерея» відкриють колективну виставку "Відкритий простір. Хроніки переходу", на якій покажуть молоде мистецтво, у кожну роботу творці вклали свої роздуми над містом.

ТЕГИ: музей, київ

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!