У МВС готують жорсткіші покарання за недотримання карантину

2045 0
Якщо людина самостійно покине місце обервації, її пропонують карати позбавленням волі на строк до трьох років.
Фото: Tvoemisto.tv

Фото: Tvoemisto.tv

У МВС розробили зміни до Кримінального кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають кримінальну відповідальність за зараження небезпечною інфекційною хворобою, а також за самовільне залишення місця обсервації або карантину. Про це у своєму Телеграм-каналі повідомив глава Центру протидії корупції Віталій Шабунін.

Читайте також: Закриті школи і скасовані рейси. Усе, що треба знати про карантин у Львові і Україні

За інформацією організації, парламент планує вже найближчим часом розглянути законопроєкт на позачерговому засіданні.

Згідно з пропозиціями, у МВС пропонують доповнити Кримінальний кодекс трьома новими статтями. Зокрема карати саме кримінальною відповідальністю пропонують за «зараження особливо небезпечною чи небезпечною інфекційною хворобою» (ст. 1301).

«Свідоме поставлення іншої особи в небезпеку зараження особливо небезпечною чи небезпечною інфекційною хворобою, карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років», – цитують законопроєкт у Центрі протидії корупції.

Пропонується також карати позбавленням волі від 2 до 5 років за ухилення від лікування осіб, щодо яких є достатні дані про те, що вони хворі на особливо небезпечну чи небезпечну інфекційну хворобу, якщо це спричинило тяжкі наслідки.

Крім того, за самовільне залишення місця обсервації (карантину), особою, яку туди помістили у зв’язку з потребою виключення або підтвердження зараження або захворювання цієї особи особливо небезпечною чи небезпечною інфекційною хворобою, пропонується карати позбавленням волі на строк до трьох років.

Читайте також: Які події у Львові скасовують чи переносять через карантин. Оновлюється

Також за приховування або умисне перекручення службовою особою відомостей щодо захворюваності інфекційними хворобами пропонується карати штрафом або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

За ті самі діяння, вчинені повторно або в місцевості, оголошеній зоною здійснення карантинних заходів або надзвичайної ситуації, або такі, що спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, – обмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

За словами Віталія Шабуніна, законопроєкт пропонує суттєво обмежувати права людини. Передусім вказані норми зможуть використовувати для переслідування учасників мирних зібрань.

Усі інфіковані люди – не лише коронавірусом, але й звичайним грипом – автоматично опиняться під ризиком стати підозрюваними у злочинах.

Читайте також: Чому карантин у Львові запровадили саме зараз

Про те, що обмежувальні заходи в період карантину стануть жорсткішими заявив сьогодні й міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Раніше радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко у ефірі Громадського заявив, що на порушників карантину чекають штрафи. Втім Tvoemisto.tv у патрульній та нацполіції Львівщини повідомили, що чекають на роз’яснення від міністерства.

12 березня через загрозу коронавірусу в Україні запровадили карантин. У Львові школярів відправили на дистанційне навчання школярів та студентів, обмежили масові заходи, а також закрили мистецькі та культурні заклади.

16 березня Україна закриває на два тижні всі кордони для іноземців, а з 17 березня скасовують усі міжнародні авіарейси з України. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!