У Митрополичих садах у Львові хочуть облаштувати їдальню для бездомних

957 0
Конкретного проєкту наразі немає.
Фото: Тетяна Оліярчик

Фото: Тетяна Оліярчик

Нижні сади у Митрополичих садах мають бути громадським простором з окремим входом від площі Святого Юра. Про це розповіла Tvoemisto.tv заступниця директора благодійної організації «Фундація Духовного Відродження» при Львівській Архієпархії УГКЦ, що опікується садами, Олена Карнаух.

Читайте також: На Митрополичі сади у Львові чекають великі зміни. Що буде

Нижні сади не будуть відкриті цілодобово. Тут планують проводити культурні, мистецькі події, церковні заходи. 

«Були ідеї робити їдальню для безхатьків, літню сцену, мобільні каркасні екологічні будинки, аби територію можна було використовувати і взимку», – каже Олена Карнаух.

Конкретного проєкту наразі немає, адже йому передують обстеження ділянки, археологічні та урбаністичні дослідження. Припускають, що на території можуть бути поховання – такі дані відшукали в архівах Церкви.

Керівник департаменту «Адміністрація міського голови» Євген Бойко у коментарі Tvoemisto.tv говорить, що нині є два варіанти розвитку Митрополичих садів. Перший – оголошувати всеукраїнський або міжнародний конкурс для збору нових пропозицій і реалізовувати їх спільно з Церквою. Другий – це використати уже напрацьовану концепцію Ольги Криворучко та Ігоря Кузьмака, щоб, не гаючи часу, приводити Митрополичі сади в той вигляд, що вони мали за часів Митрополита Андрея Шептицького. У другому варіанті ідеться про формування алеї у садах, відновлення історично закладених речей.

Читайте також: Як виглядають Митрополичі садиу Львові у період карантину. Фото-, відеоекскурсія

Зараз у верхніх садах відбуваються різноманітні заходи для підтримки соціальних проєктів та утримання самих садів. Ідеться про фотосесії, корпоративні заходи: презентації, лекції, неформальні пікніки, творчі майстер-класи, а також виїзні церемонії, фуршети, урочисті події.

Ще торік у Церкві почали планувати розвиток Святоюрського комплексу в туристичному плані. Так, перед карантином стартувало облаштування Святоюрської кав’ярні, що в перспективі мала би перетворитись у ресторацію.

Нагадаємо, що у вересні місто передало у користування Курії Львівської Архиєпархії УГКЦ другу частину Митрополичих садів – так звані нижні сади, що їх тепер мають відновити.

Детальніше про те, які зміни чекають на Митрополичі сади читайте у матеріалі Тvoemisto.tv.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!