У селі на Львівщині запровадили карантин через випадок сказу в собаки. Як уберегтися

16234 0
Лікарі ветеринарної медицини нагадують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини.
Фото: simya.com.ua

Фото: simya.com.ua

У селі Доброгостеві на Львівщині підтверджений випадок сказу в собаки. Тварина напередодні контактувала з дикою лисицею та від отриманого укусу померла. У Дрогобицькій районній військовий адміністрації провели засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії та вирішили впровадити каратинні заходи в районі.

«Спеціалісти Дрогобицької районної державної лікарні ветеринарної медицини розробили план заходів щодо боротьби та ліквідації із вірусним захворюванням у районі. Карантинні обмеження триватимуть протягом двох місяців – з  06.01.2023 по 06.03.2023 року. У селі Доброгостеві, де виявили сказ собаки, Дрогобицький міжміський відділ ДУ «Львівський обласний Лабораторний центр МОЗ» проводе комплекс протиепідемічних  заходів щодо ліквідації захворювання на сказ з метою недопущення виникнення цього захворювання серед людей», – йдеться в повідомленні адміністрації. 

Читайте також: Що робити, якщо вас вкусив собака. Поради від МОЗ

Лікарі ветеринарної медицини нагадують, що сказ – дуже небезпечне вірусне захворювання домашніх і диких тварин, людини. Основним джерелом збудника інфекції є хворі дикі тварини (лисиці, вовки, песці, єнотовидні собаки, гризуни. Сказ передається у результаті укусу людини хворою твариною або в результаті потрапляння її слини на рани, подряпини чи слизові оболонки. Інкубаційний період хвороби триває від 1 до 3 місяців. 

У МОЗ наголошують, що не варто чекати перших симптомів хвороби для звернення до лікаря. Навіть якщо укус був не до крові, імовірність зараження все одно є. Тому варто дотримуватись простих правил:

  • Негайно та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом. Ця проста процедура має важливе значення і може врятувати життя.
  • Дезінфікуйте рану антисептичним засобом на основі спирту чи йоду (перекис водню не допоможе).
  • Зверніться до найближчого медзакладу. Якщо немає впевненості в тому, що тварина була здоровою, вам обов’язково мають зробити щеплення антирабічною вакциною.
  • Якщо є можливість, зверніться до ветеринарної служби з твариною щодо якої у вас є підозра на сказ для її обстеження. За можливості тварину треба помістити під карантин на 10 днів для нагляду. Профілактичне лікування можна перервати, якщо буде підтверджено, що тварина не заражена сказом. Якщо тварину неможливо знайти та протестувати, необхідно провести повний профілактичний курс щеплень.
  • Завжди вакцинуйте від сказу домашніх тварин (собак та котів).
  • Зробіть профілактичне щеплення, якщо ваша робота пов’язана з ризиком зараження, зокрема, якщо ви працюєте ветеринаром, єгерем, лісником, у лабораторіях, які працюють з тваринами.

 

Нагадаємо, що кілька років тому на Львівщині від сказу померла жінка, яку вкусив її собака. Постраждала не звернулась вчасно за медичною допомогою. Це був перший випадок за 11 років.

 

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!