У сквері на вул. Дорошенка зріжуть дерева. Візуалізація

3758 2
У Львові розпочалися підготовчі роботи з облаштування скверу на вул. Дорошенка, 9. Прийнято рішення зрізати три дерева, що були висаджені після Другої світової війни.

Невдовзі мають розпочатися активні роботи з реконструкції скверу на початку вул. Дорошенка. Цей проект було розроблено на основі результатів архітектурного конкурсу, організованого GIZ. Про це повідомляє активіст та співробітник департаменту розвитку Львівської міськради Олександр Шутюк у своєму блозі.

"З того часу все ніяк не доходило до реалізації  спочатку не було фінансування, потім влагоджувалися юридичні питання з кіосками, що стояли на площі. Зараз все це позаду, робочий проект підготовлено, підрядник готовий починати роботи",  розповідає Олександр Шутюк.

Зараз вирішується питання про заміну дерев, що ростуть на площі, на нові. Там ростуть чотири липи, які, скоріш за все, були висаджені тут після Другої світової війни. Вони роблять площу зеленою та створюють приємний затінок, проте, за низкою причин їх потрібно замінити:

1. Дерева вже досягли поважного для вуличних дерев віку, і частина з них за сприятливих умов проживуть орієнтовно ще 10 років. Найближчий ремонт площі навряд відбудеться раніше ніж за 30-40 років.

2. Три з чотирьох дерев у різні роки були радикально обрізані, тепер у них повністю відсутні скелетні гілки. Натомість, просто з-під кори росте багато дрібних гілок, які легко ламаються у вітряну погоду. Одне з дерев невдовзі після такої обрізки видно на гугл-панорамі 2011-го року.

3. Стовбури дерев, верхівки яких свого часу повністю відрізали, гниють згори, що теж прискорює час їх загибелі.

4. Ще одна важлива причина  коріння. Дерева в містах шукають вологу та повітря далеко простягаючи своє коріння вздовж тротуарів. Водночас для облаштування нового мощення потрібно вибирати грунт на 30 см у глибину, що неминуче пошкодить коріння. Після такого дерево засихає протягом кількох років. Результатом часто стає пень посеред нового мощення  таких прикладів у місті чимало.Саме через перераховані причини проектом передбачено зрізати три із чотирьох дерев та замінити їх на нові, засипати 4 кубометри грунту на кожне дерево та облаштувати дренажну систему. Щодо породи нових дерев остаточного рішення ще немає. Робочий варіант  багряники японські, але інші ідеї та пропозиції також приймаються.

Одна липа залишиться – та, що росте найближче до вулиці. Вона найменше постраждала від обрізок і її коріння має вціліти. адже рівень тротуару ближче до вулиці має підніматися для облаштування підвищеної трамвайної зупинки.

Нагадаємо, проект громадського простору був розроблений у минулому році. 18-го травня, через систему ProZorro визначено виконавця робіт. Ним стало ПП "Луць". 

При облаштуванні громадського простору у сквері на вул. Дорошенка, 9, передбачено облаштування зони зелених насаджень з декоративними деревами. Замощення території буде виконано римським каменем темно-сірого та світло-сірого кольорів, також буде викладена гранітна тротуарна плитка та ледбруківка. Освітлення скверу буде здійснюватися за рахунок ледбруківки та розсіяного світла, яке падатиме на сквер з сусідніх будинків.

 


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (2)

Додати коментар
4 Липня, 2017 12:24
львів`янка А де ж захисники дерев? - Ті, котрі свого часу так бушували у сквері навпроти Собору Юра???!!...
І навіщо, взагалі, у Львові дерева???!!
Он – на Городоцькій (біля трампарку) зрізали минулого року 20 !!! дерев, щоб прокласти…. велодоріжку!!!!!!
У результаті – велодоріжка пролягла повз місце, де росли дерева…
Нормальні?!!!...
4 Липня, 2017 10:20
666 ... травичку там вже поміняли на "травичку" ... наразі дерева поміняють на "дерева" ... отак наше життя перетворюють на "життя" ... а щоб ви всралися ! ... Слава Україні ! ...