У яких умовах тримають хворих львівського СІЗО. Фото

2546 2
Медична частина колишніх «Бригідок» навіть не має ліцензії. У Секретаріаті Уповноваженого з прав людини вважають такі умови нелюдським поводженням і катуванням.
фото: Уповноважений ВРУ з прав людини

фото: Уповноважений ВРУ з прав людини

У львівській колонії №19 побувала група із Секретаріату Уповноваженого з прав людини та виявила низку порушень. Про це повідомили на сайті омбудсмена.

Так, моніторингова група зазначає, що в колонії усі камери потребують ремонту, у них недостатньо природного та штучного освітлення, відсутні бачки з питною водою. Також порушено право в’язнів на приватність, адже в камерах недостатньо місця, а ліжка розташовані впритул одне до одного.

Ремонту також потребують приміщення колонії, в яких утримують новоприбулих: у камерах несправні санвузли, у деяких приміщеннях відсутні вікна, через що в них немає свіжого повітря.

Читайте також: Місця несвободи. На Львівщині хворих тримають у нелюдських умовах

Проте, за інформацією моніторингової групи, найбільшою проблемою є медична частина колонії, яка практично відсутня: вона немає ані свого приміщення, ані ліцензії на ведення медичної практики. Тут немає лікарів-фтизіатрів, інфекціоністів, фельдшерів тощо. Також бракує медичних препаратів для лікування хвороб, на які страждають ув’язнені.

«Камери-палати жодним чином не пристосовані для тримання хворих ув’язнених – це звичайні камери. Це значно ускладнює належне надання медичної допомоги, що можна віднести до катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання», – наголошується в повідомленні офісу омбудсмена.

Співробітники медчастини розповіли, що звільняються через умови та  низький рівень оплати праці, а також – психоемоційне навантаження при роботі.

Читайте також: Як живуть ув’язнені у львівському СІЗО. Фото

За результатами візиту Секретаріат Уповноваженого з прав людини направить звіт до Міністерства юстиції та рекомендації щодо усунення проблем.

Додамо, що Львівська установа виконання покарань № 19 розташована в центрі Львова на вул. Городоцькій, 20 у збудованому в 1614 році «Монастирі Бригідок». Як заклад виконання покарань використовується з 1782 року.

Нагадаємо, що Міністерство юстиції оголосило інвестиційний конкурс, за умовами якого готове передати інвестору приміщення «Бригідок» в обмін на будівництво нового слідчого ізолятора для Львова. Інвестор зголосився, проте заявив про наміри звести на території нинішнього СІЗО торговий центр, що викликало обурення в громади міста, адже саме на території «Бригідок» у 1941 році розстріляли майже 1200 українських політв’язнів.

Фото з сайту Уповноваженого ВРУ з прав людини


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (2)

Додати коментар
19 Жовтня, 2018 12:59
Прес-служба ЗМУ МЮ З приводу вказаної інформації повідомляємо наступне :
[***]://[***].kvs.gov.ua/peniten/control/lviv/uk/publish/article/91710
19 Жовтня, 2018 12:53
Прес-служба ЗМУ МЮ [***]://[***].kvs.gov.ua/peniten/control/lviv/uk/publish/article/91710