Українцям дозволили змінювати по батькові з 14 років

1438 0
З 16 років по батькові можна поміняти самостійно.
ілюстративне фото: МОН

ілюстративне фото: МОН

Верховна Рада дозволила змінювати по батькові з 14 років. Відповідний законопроєкт ухвалили сьогодні. «За» проголосували 259 нардепів, йдеться на сайті ВР.

Читайте також: Як-як тебе звуть? Історії львів'ян з незвичними іменами

Тепер з 14 років українці можуть змінювати по батькові за згодою батьків, а з16 років згода батьків не потрібна, це можна зробити самостійно.

Якщо один з батьків проти зміни по батькові дитини, то питання може вирішувати орган опіки та піклування або суд. При цьому беруться до уваги виконання батьками своїх обов'язків стосовно дитини.

Читайте також: Як львів'яни називають дітей у 2020 році. Топ найпопулярніших імен

Раніше змінити по батькові можна було тільки в разі, якщо батько змінив своє ім'я або відомості про батька дитини виключили з актового запису про її народження. Авторами законопроекту є нардепи від партії «Слуги народу».

 Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!