Українцям хочуть зробити 12-годинний робочий день

726 2
Проект нового Трудового кодексу України, який уже пройшов перше читання і направлений на затвердження в 2013 році, передбачає низку нововведень, що ігнорують право людини не тільки на відпочинок, але і на охорону здоров'я.

Найбільше експертів обурили норми про збільшення тривалості робочого дня з 8 до 12 годин і скорочення часу на відпочинок між змінами до 12 годин, пише DT.UA. Стаття 143 МКУ дозволяє встановити фактично необмежену тривалість робочого дня і тижня.

"Найбільше дискусій у наукових колах викликав теза про збільшення робочого часу з нинішніх 40 годин в тиждень до 48", – розповів в інтерв'ю DT.UA директор Інституту праці НАМН України, академік Юрій Кундієв.

"Робочий день у будь-якій компанії може бути продовжений до 12 годин, а "за наявності достатніх підстав" – і більше. Зловживання можуть бути спровоковані тим, що вичерпний перелік таких підстав не надається", – зазначив учений.

Єдина "поступка" від законодавців полягає в тому, що продовження робочого дня можливе тільки за письмовою згодою того, хто працює. Але, на думку фахівців, це просто "фількіна грамота"."Нехай спробує не погодитися! В умовах безробіття таке уточнення сприймається як насмішка", – обурений Кундієв.

Наукові експерти переконані, що ці статті законопроекту несуть пряму загрозу здоров'ю людей. Ще засновник російської школи фізіологів Іван Сєченов звернув увагу на те, що оптимальне співвідношення в циклі "робота-відпочинок" природою закладене в роботі серця людини.

"Тривалість систоли і діастоли зазвичай мають співвідношення 1:2. При такому ритмі серце працює практично без перевтоми протягом всього життя людини. Це співвідношення, апроксимоване на 24-часовий цикл життя, дає підстави вважати фізіологічно обґрунтованою саме восьмигодинну тривалість робочого часу протягом доби. Таким чином, восьмигодинний робочий день став основною вимогою у відстоюванні прав працівників", – пояснив Кундієв.

Експерти, правозахисники, профспілкові діячі стверджують, що проект Трудового кодексу не погоджували з громадськими організаціями, не було проведено жодного публічного обговорення, презентації або дискусії. Проект так і не представили на розгляд Міжнародної організації праці. Незважаючи на це, він вже готовий до другого читання.

Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (2)

Додати коментар
25 Квітня, 2013 13:24
Роман Я не пойму. Что этим они хотят добиться? увеличить себе ЗП? в этой Украине уже НЕТ чего воровать. Вообще НЕТ!!! Оно или уже разворовано или почти.
А что говорит психология? эффективность работы человека? что работник сможет сделать на 9, 10, 11 и 12 часы работы? ничего.
Вообщем что о они все попали в ад и горели там вечность, твари эти РЕГИОНАЛЫ!!!
26 Січня, 2013 15:47
НАРОД Да чего уж мелочится, продлевайте до 16 часов. Крепостное право возвращается. Спасибо жителям Донбасса...!