Україну чекає сьома хвиля мобілізації

3809 0
Шоста хвиля мобілізації, остання із числа запланованих генштабом на цей рік, завершилася учора, 17 серпня. Її план виконано лише на 50%.
фото: photofact.in.ua, dailylviv.com

фото: photofact.in.ua, dailylviv.com

Замість 25 тисяч до військ долучилися тільки 13 тисяч. Це явище пояснюють падінням хвилі патріотизму, котра домінувала того року. «Коли держава косить від війни – вимагати, щоби громадяни не косили, нема жодних підстав», - вважає директор військових програм Микола Сунгуровський. Панацея – це професійна армія. І навіть ситуативно запропонований державою піврічний контракт уже виглядає як вихід. Якщо дати солдатові зарплату 10-15 тисяч та соціальний пакет його дружині, яка залишається сама. У те, що шоста хвиля мобілізації цього року буде останньою, не вірять ані експерти, ані самі військові.

Читайте також: Усе, що треба знати про вручення повісток. 10 фактів

Незадовго до закінчення шостої хвилі мобілізації заступник міністра оборони Петро Мехед повідомляв, що план з набору новобранців виконано в межах 50%. Також Мехед допустив проведення ще трьох хвиль часткової мобілізації в залежності від розвитку ситуації в зоні АТО. «Залежно від розвитку ситуації, можливо, буде і сьома, і восьма, і дев'ята хвилі часткової мобілізації. Але ми зараз проводимо активну роботу для того, щоб збільшити кількість військових, готових підписати контракт», –  зазначив він.

Читайте також: Нову пісню "Океан Ельзи" першими почули поранені військові у Львові

Точний кількісний план по мобілізації військові не розкривають. Водночас у січні 2015 року міністр оборони України Степан Полторак заявляв, що всього 2015 року планується призвати в рамках часткової мобілізації 50 тисяч осіб, а за необхідності додаткової (зростання військової загрози) – близько 104 тисяч осіб.

Нагадаємо, шоста хвиля мобілізації розпочалася 19 червня. У випадку ухилення від мобілізації, законом передбачається кримінальна відповідальність у вигляді позбавлення волі від 2 до 5 років.

Джерело: ТСН, Еспресо.TV

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також: