Уночі львів'яни зможуть спостерігати пік зорепаду «Персеїди»

1693 0
Найкраще падаючі зірки буде видно з опівночі до світанку.
Фото: BBC

Фото: BBC

У ніч із 12 на 13 серпня львів'яни зможуть спостерігати пік зорепаду – метеорного потоку «Персеїди», що розпочався 17 липня. Про це повідомляє Уніан.

Метеорний потік Персеїди – це гігантський шлейф пилових частинок, випущених кометою Свіфта-Таттла. Вона літає Сонячною системою, роблячи оберт навколо Сонця раз на 135 років. Хвіст комети Свіфта-Таттла складається з частинок льоду, пилу і порід. Ці частинки врізаються в нашу атмосферу на швидкості понад 150 тис. км/год. На такій швидкості вони спалахують і згорають, утворюючи в небі яскраві прочерки.

Читайте також: Телескоп Hubble зробив заворожуюче фото туманності Метелик

Пік потужності так званого зорепаду припаде приблизно на 3:00 13 серпня, тобто перед світанком. За безхмарної погоди можна буде побачити близько 60 спалахів на годину. Зорепад добре видно неозброєним оком, але найкраще – за містом.

Дивитися треба на північний схід, адже всі падаючі зірки вилітають з однієї точки, яка розташовується в сузір'ї Персея. Тому цей метеорний потік і має назву Персеїди. Для тих, хто не матиме змогу спостерігати за явищем з найбільш зручного для цього місця, NASA вестиме трансляцію на сайті та своєму каналі в Youtube.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!