Управління юстиції підписало статус територіальної громади Львова

1658 0
Новий Статут міста затвердили на сесії Львівської міської ради 7 грудня.
фото: samoorg.com.ua

фото: samoorg.com.ua

Сьогодні на апаратній нараді начальник обласного управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський передав міському голові Львова Андрієві Садовому підписаний примірник Статуту Львова.

«Львів чекав на це 7 років. І ще такого не було, щоб управління юстиції було у сесійній залі мерії», – зазначив Жукровський.

Міський голова Львова Андрій Садовий вручив йому почесну монету короля Лева.

Нагадаємо, новий Статут міста затвердили на сесії Львівської міської ради 7 грудня. Статут територіальної громади описує повноваження органів влади, права і обов'язки мешканців міста, а також визначає, як вони можуть долучитися до управління містом.

Крім того, документ передбачає чіткі терміни для звітів міського голови, виконавчих органів  і депутатів. Міський голова Львова повинен до 30 квітня кожного року звітувати перед жителям міста на відкритій зустрічі, а виконавчі органи і депутати повинні відзвітувати до 31 березня.

Читайте також: Чому Львову насправді потрібен новий статут

За словами начальника управління «Секретаріат ради» Юрія Лукашевського, цей проект пройшов тривале обговорення та експертизу правознавців, яка вказала, що цей документ відповідає нормам чинного законодавства.

Він наголосив, що статут має низку новацій, зокрема, щодо залучення жителів Львова до управління містом.

«Статут дає інструмент як впливати на рішення міської ради. Це, зокрема, місцеві ініціативи, громадський бюджет, громадські слухання, це крок вперед у порівнянні з попереднім Статутом», – сказав він.

З повним текстом Статуту можна ознайомитися за посиланням.

Що вказано в новому Статуті:

  1. Днем Львова є перша неділя травня (раніше просто зазначалося, що цей день встановлює ЛМР або мер)
  2. У документі тепер не лише названі символи міста (Герб, Великий герб та хоругви ЛМР), а є також їх офіційні зображення.
  3. Є окрема стаття, присвячена етиці депутатів ЛМР, за порушення якої їх можуть позбавити права виступати на сесіях: депутатам ЛМР радять утримуватися від заяв та вчинків, що можуть компрометувати Львів чи Україну, від публічних образ, від поширення недостовірної інформації, блокування роботи міськради, а також від подарунків чи гонорарів за виконання своїх повноважень. Покарання на за порушення депутатом етики можуть застосувати і на прохання не менше 75 мешканців Львова (їм потрібно буде звернутися із письмовою заявою до депутатської комісії законності та депутатської діяльності).
  4. Є прописаний порядок подачі електронних петицій, колективних звернень, місцевих ініціатив та інших звернень, на які ЛМР обов'язково має дати відповідь.
  5. Є викладений порядок проведення громадських слухань (зараз їх проведення регулюється тимчасовим положенням), а також консультацій з громадськістю
  6. Міський голова щороку до 30 квітня під час відкритої зустрічі має звітувати перед львів'янами про виконання бюджету, стратегії розвитку міста, розповідати про плани на наступний рік та відповідати на питання мешканців міста
  7. До 31 березня кожного року мають пройти аналогічні звіти виконавчих органів міськради, комунальних підприємств та депутатів ЛМР
  8. Також новим Статутом передбачено створення наглядових рад комунальних підприємств, до яких можуть входити мешканці міста.

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!