Уряд хоче реформувати ринок таксі. Що зміниться для водіїв та пасажирів

840 0
Зокрема, після реформи водіям таких онлайн-служб, як Bolt, Uber, Uklon та інші, треба буде купувати спеціальний патент, щоб возити пасажирів.
Фото: taxoport.com

Фото: taxoport.com

В Уряді можуть реформувати ринок таксі. Водіїв таких сервісів, як Bolt, Uber, Uklon та інших онлайн-служб хочуть змусити купувати патенти. Про це повідомив генеральний директор Директорату автомобільного та електричного міського транспорту Міністерства інфраструктури України Гамлет Погосян в ефірі телеканалу для окупованих територій «ДОМ». 

Сьогодні ринок таксі на 90% перебуває в тіні, де 220 тисяч водіїв працює нелегально і майже ніхто з них не платить податки. А онлайн-сервіси замовлення таксі не є офіційними перевізниками. Так, нова реформа, яку хочуть розглянути восени, має підвищити безпеку пасажирів і вивести ринок з тіні.

Читайте також: "Вибачте, у вашому районі немає вільних машин." Вся правда про таксі у Львові

Зокрема, після реформи в Україні водіям таких онлайн-служб, як Bolt, Uber, Uklon та інші, треба буде купувати спеціальний патент, щоб возити пасажирів.

За словами Погосяна, патент передбачає право на ведення подібного роду господарської діяльності.

«Ми створюємо умови, за яких би люди — а це сотні тисяч, які працюють у цій галузі незаконно і перевозять громадян, що є дуже відповідальним питанням, — працювали на законних підставах. Вибір у кожного громадянина буде або працювати на самого себе, купивши патент, або відкрити фірму і працювати як класична служба таксі», — пояснює він.

В уряді також зазначають, що водій зможе купити патент на один рік чи на місяць. Вартість річного фіксуватимуть на рівні однієї мінімальної зарплати, яку визначають щороку 1 січня. У разі, коли водій захоче придбати патент лише на місяць, то він має поділити цю ціну на 12.

Для електромобілів же хочуть зробити пільги. Для них вартість патенту буде удвічі меншою.Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!