Усі на «Флюґери Львова». Що приготував фестиваль цьогоріч?

1537 0
З 1 до 3 травня у спеціально відведеному внутрішньому дворику Львівської Ратуші відбудеться ХІІІ міжнародний фестиваль «Флюґери Львова». Організатори триденного свята якісної музики, Мистецьке об’єднання «Дзиґа», анонсують участь у «Флюґерах» музикантів з Польщі, Норвегії, Німеччини, Угорщини, Ірландії та України (зокрема, з Криму та східноукраїнських міст).
Фото: infrance.su

Фото: infrance.su

У п’ятницю, 1 травня, усе почнеться з урочистого, дратвового і дуже чоловічого концерту Біґ-бенду Державної служби надзвичайних ситуацій. Естафету весняної жвавості продовжить презентація перших досягнень «Львівської школи джазу та сучасної музики». Учні й учениці цього проекту уже кілька місяців займаються з провідними джазменами України, тож готові продемонструвати свої вміння. І одразу за «молодими-зеленими» на сцені - «DzygaJazzQuintet»! Легендарні музиканти, які починали львівський джаз у далеких 60-их, цього року відсвяткують своє 15-річчя саме на сцені «Флюґерів». Легку і світлу, але сміливу та чесну музику чекають від українського колективу «FreeBreath».Окрім традиційних потужних концертів під зоряним небом, що їх ще від початку року спеціально до «Флюґерів» готують виконавці з різних країн, у «Дзизі» анонсують і кілька непересічних прем’єр. Зокрема, постійні учасники фесту, млосно-хуліганський «ГИЧ Оркестр» готують прем’єру – нову програму «Під маркою Івана Яковича».А ще 1 травня у внутрішньому дворику Ратуші – співачки з Польщі, яким вдалося навіки лишити слід у серцях найбільш прискіпливих європейських критиків. Етно-електронний проект «Południce»з програмою «Electronice» везе до Львова не лише польський фольклор, але й український! Жінки зізнаються, що не завжди до кінця розуміють, про що співають. Але наголошують: тут потрібно не розуміти, а відчувати.

У суботу, 2 травня, на одній сцені також зустрічатимуть геть юні колективи і справжні зубри якісного мистецтва. Досвідчений і винахідливий «RichardKanaforskyQuartet» зустрінеться з дуже амбітним колективом, що зовсім недавно дебютував на українській сцені – «Meltdown». Також цього дня на сцені «Флюґерів» давні друзі фестивалю – поетично-драйвова«Джалапіта».Однак на цьому непередбачувані єдності не завершаться. Нордично-сонячна музика – саме так можна сказати про творчість легендарного норвезько-польського гурту «Wovoka». Водночас важко передбачити, як саме зміняться життя й долі відвідувачів фестивалю після знайомства з командою «FIRKIN», які (увага!) у своїй творчості поєднують мадярську та ірландську культури. Другий день «Флюґерів» взагалі обіцяє стати чи не найгучнішим мистецьким вибухом львівської весни, адже до ірландсько-мадярських, польсько-скандинавських та поетично-джазових музик доєднається гурт «Gambardellas», який везе драйвовий альтернативний рок з Італії.

Третій день фестивалю, 3 травня, буде присвячено українським колективам, особливо тим, які представляють Крим та Схід нашої держави. Зокрема, на «Флюґери» їде краматорський колектив «GroundBeat», з яким організатори познайомилися під час проекту «Концерти Миру», що відбувся на торішньому фестивалі «JazzBez». Харків на головному весняному фестивалі Львова представить молодий і сильний, як весняний вітер, гурт «Shklo».Обов’язково приїде на «Флюґери» один з кращих друзів фестивалю JacekBielasBieleńskiз польського Лодзя, який познайомить меломанів зі своїм новим проектом «Bielas I KotyPapieża». Крим представлять панки, що співають кримськотатарською мовою – група «Shatur-Gudur». Ще одна з багатьох прем’єр – спеціальна програма, над якою уже сьогодні працює переконано джазовий гурт «Shockolad» та співачка БріяБлессінґ. І ще один гедлайнер третього дня – давні друзі фестивалю, категорично оптимістичні і неспростовно сонячні «Miąższ» з Польщі.

Традиційно, у неділю відбудеться «Прокидання з…»Формат «Прокидання» також відповідатиме духові третього дня фестивалю, адже Львів прокинеться з Харковом! Це не просто концерт, а спільний спецпроект, навколо ідеї якого об’єдналися гурт «Танок на Майдані Конґо», який вічність тому утворився у Харкові, харківський письменником Сергій Жадан, зовсім молодий харківський колектив «Shklo» та Мистецьке об’єднання «Дзиґа». А модератором цьогорічних «Прокидань…» стане правдивий та категорично поетичний Юрко Іздрик.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар