В Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга

1840 0
Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія-іноземця.
Фото: 5 канал

Фото: 5 канал

У Електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем», тобто онлайн-дозвіл будь-кому керувати авто. Про це повідомили у сервісному центрі МВС.

Читайте також: У електронному кабінеті водія з'явились нові функції

Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник.

Як призначити належного користувача онлайн

1. Авторизуватися в Електронному кабінеті водія за допомогою електронного підпису (КЕП, раніше ЕЦП), BankID або MobileID.

2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».

3. Ввести VIN-код автомобіля, для якого особа хоче стати належним користувачем. Система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.

4. Обрати підставу для належного користування:

  • домовленість із власником;
  • довіреність на право користування ТЗ;
  • договір оренди, найму чи позики;
  • договір фінансового або оперативного лізингу.

5. Ввести e-mail і телефон власника авто.

6. Перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.

7. Підписати створену заявку за допомогою електронного підпису чи інших сервісів.

Після цього власник авто отримає листа з посиланням на онлайн-заяву, куди він має перейти, щоб успішно завершити процедуру.

Читайте також: Скільки коштуватиме відновити посвідчення водія онлайн

Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-Кабінеті водія. Повний цикл надання послуги онлайн забирає один робочий день.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія-іноземця. 

Довідка

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить. 


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!