В Україні дозволили використовувати світловоди

1735 0
Нові ДБН запрацювали з 28 лютого.
фото ілюстративне з відкритих джерел

фото ілюстративне з відкритих джерел

Із 28 лютого в Україні запрацювали нові Державні будівельні норми «Природне і штучне освітлення», які дозволяють використовувати світловоди як природне освітлення під час енергозберігаючого будівництва та в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

Читайте також: Нові норми ДБН: можна склити балкони

За словами заступника міністра регіонального розвитку Лева Парцхаладзе, такі зміни сприятимуть не лише економії на енерговитратах, а й підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом.

«Конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже не тільки передають світло вдень, а й накопичують його для застосування ввечері», — вважає Лев Парцхаладзе.

Згідно з ДБН, для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди.

Їх можна проектувати у приміщеннях, де:

  • немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);
  • відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);
  • є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;
  • при енергозберігаючому та іншому будівництві.

Читайте також: В Україні впроваджують чотири світлокліматичні зони

Також деякі конструкції світловодів дозволяють не тільки передавати світло, а й накопичувати його протягом світлового дня для використання у вечірні проміжки часу. 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар