В Україні хочуть скасувати податки на імпорт електромобілів

2235 1
Міністр інфраструктури України Володимир Омелян презентував концепцію розвитку ринку електричного транспорту в Україні, щодо законопроекту "Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку галузі електричного транспорту в Україні".
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Цілями концепції є: досягнення повного циклу виробництва електротранспорту в Україні, можливості українцям недорого придбати автомобіль майбутнього, дати можливість розвитку бізнесу, що використовує "зелений" транспорт. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.

"Ми поставили собі дуже амбітну ціль – до 2020 року мати частку електрокарів в загальному продажі авто на рівні не менше 15%", – заявив Володимир Омелян.

Також він розповів, що для досягнення цілі будуть реалізовувати три компоненти: "В рамках першого компоненту, який триватиме п’ять років, ми розвиваємо ринок електричного транспорту. В рамках другого, десятирічного компоненту, ми плануємо залучити стратегічних інвесторів у виробництво готової продукції – електричного транспорту та зарядних станцій. Третій, фінальний компонент, який триватиме 15 років, спрямований на локалізацію виробництва компонентів до електричного транспорту, особливо батарей, а також компонентів до зарядних станцій".

Читайте також: В Україні змінять методику розрахунку тарифів за тепло

"Для стрімкого розвитку ринку ми плануємо тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільнити від ПДВ імпорт та подальше постачання електричного транспорту, а також зарядних станцій. Також ми звільняємо такий транспорт від сплати акцизу.

Тут ми не зачіпаємо електробуси, оскільки це єдиний, окрім тролейбусів, вид колісного електротранспорту, який ми хоч і повільно, але виробляємо в Україні. Це що стосується першого компоненту", – наголосив Володимир Омелян, – "Другий компонент вже після того, як на шостому році повернеться імпорте ПДВ на електромобілі, вітчизняне та локалізоване стратегічними інвесторами виробництво електротранспорту залишиться конкурентним в плані ціни за рахунок заходів, які ми представимо в третьому компоненті.

Це також станеться тимчасового, до 1 січня 2028 року, скасування імпортного ПДВ на комплектуючі до електротранспорту та зарядних станцій. На цьому етапі ми передбачаємо початок масового виробництва електрокарів в Україні. Нарешті, третій компонент реформи передбачає тимчасове, до 1 січня 2033 року, введення нульової ставки ПДВ на вироблений в Україні електричний транспорт, комплектуючі до нього, зарядні станції та комплектуючі до них. З 2028 року, коли повернеться імпорте ПДВ на комплектуючі, для збереження конкурентної ціни на електричних транспорт вітчизняному виробникові та інвесторам необхідно буде локалізувати виробництво комплектуючих. На нашу думку, саме запропонований набір стимулів забезпечить послідовний розвиток ринку, локалізацію виробництва електротранспорту та подальшу локалізацію комплектуючих".

Опублікувала Олеся Шеремета


Читайте також:
24 Квітня, 2017 10:13
львів податки мають бути високими ті хто їх купує мають мільйони вони не бідні !
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!