В Україні планують ввести штрафи за булінг у школах

4341 0
Із булінгом у школах України стикались 67% дітей.
Фото: 4mama.ua

Фото: 4mama.ua

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект №8584 щодо протидії булінгу в школах, яким вводяться штрафи за цькування. За це проголосували 235 народних депутати.

Законом пропонується встановити адміністративну відповідальність за булінг, а також за приховування подібних випадків і ввести штрафи від двадцяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Розмір штрафу залежатиме від виду вчиненого правопорушення.

Читайте також: В Україні пропонують штрафувати за цькування у школах

Так, за моральне або фізичне насильство та агресію у будь-якій формі загрожуватиме штраф у сумі від 40 до 850 грн. Подібне стягнення очікує також на батьків кривдника, якщо він ще не може відповідати перед законом. За вчинення таких дій із особливою жорстокістю щодо неповнолітнього будуть стягувати штраф від 1700 до 3400 грн.

Крім цього, у закон Про освіту пропонується внести термін булінг. Також визначаються механізми протидії цьому явищу. Зокрема, омбудсмену надається право проводити перевірку заяв про випадки булінгу в навчальному закладі, а також повноту і своєчасність заходів реагування на такі випадки з боку педагогів.

Читайте також: Шкільні офіцери поліцїі: стати друзями для дітей, щоб уберегти

Також передбачена відповідальність і вчителів. За приховування булінга будуть штрафувати від 850 до 1700 грн. Директори шкіл повинні будуть контролювати, як виконуються заходи з протидії булінгу, розглядати заяви про випадки цькування від учнів та їхніх батьків.

Як йдеться у пояснювальній записці до законопроекту, із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей.

Нагадаємо, з серпня в Україні стартувала кампанія проти булінгу у школі #Стопбулінг. У межах кампанії, у Мін’юсті розробили інформаційні матеріали про види булінгу та як діяти у ситуації, якщо ви стали свідком булінгу.


Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!