В Україні хочуть запровадити червоний, зелений і синій списки медпослуг. Роз’яснення

6764 0
Очільниця міністерства охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла деталі про законодавчий пакет "Про державні фінансові гарантії щодо надання медичних послуг".
фото: соцмережі

фото: соцмережі

Як зазначила Уляна Супрун, закон гарантуватиме, що 15-го вересня щороку публікуватиметься єдиний для всіх Державний гарантований пакет медичних послуг та лікарських засобів з детальним описом.

У ньому буде невеликий "червоний список" медичних послуг, які не покриватимуться взагалі. Це естетична хірургія, стоматологія (окрім дитячої профілактичної та екстреної) та інші окремі послуги, які не загрожують життю та здоров’ю.

Читайте також: Найміть собі лікаря. Українців очікує кардинальна реформа медицини

Усе інше, за словами очільниці МОЗ, покриватиметься всім однаково. Насамперед, на 100% покриваються послуги найбільшого "зеленого списку" – невідкладна допомога, лікування до 80% найпоширеніших звернень (первинна допомога) та паліативна допомога (для тих, хто йде з життя і має робити це гідно).

«Це також означає, що коли ви зламали ногу, у вас стався апендицит або інше гостре запалення, у вас схопило серце на вулиці чи трапилось щось інше, що загрожує вашому життю та здоров’ю – вас заберуть до лікарні й лікуватимуть безкоштовно, – коментує Уляна Супрун.Це означає, що ваш особистий сімейний лікар, який після додаткового навчання зможе допомогти вам у 80% звернень і якого оберете ви самі – буде завжди безкоштовним. Це означає, що коли у вас невиліковно хвора рідна людина, то в нього завжди буде достатньо знеболювальних та медичного догляду».

Читайте також: Без черг: у львівській поліклініці діє сервіс онлайн-запису до лікаря. Як це працює

На інші послуги – з "синього списку" – закон гарантує часткове покриття. За необхідності планової операції або при лікуванні високої вартості, будь-який громадянин отримає однаковий рівень захисту, незалежно від його матеріального стану.

Уляна Супрун додає: «Якщо вам встановлюють діагноз – ви будете знати, скільки конкретно за вас заплатить держава, а скільки повинні доплатити ви за єдиним для всіх тарифом, щоб отримати якісне лікування. Ніхто не зможе примусити вас заплатити більше. І ця сума за рахунок обсягів буде значно менша, ніж українці платять зараз. Найболючіші питання – серцево-судинні та онкологія. Світовий досвід такий: дороговартісне лікування – це завжди окремі програми. Ми будемо знати тарифи на високовартісне лікування в середині 2018 року, коли в нас буде достатньо даних».

Читайте також: Без черг, але за записом. Що хочуть змінити в поліклініках

Керівниця міністерства закликала українців залишити у цій формі відповіді на запитання: Які головні ризики ви бачите? На які запитання ми маємо відповісти прямо зараз?

«Витратьте 10 хвилин свого часу, подивіться презентацію. Зрозумійте, чи ви згодні з новими правилами – та скажіть це публічно: друзям, співпрацівникам, родині, фанатам, якщо ви публічна персона», – додала вона.

Джерело: Українська правда. Життя


Читайте також:
Новини від KINOafisha.ua.
Загрузка...
Загрузка...
Кінотеатр Планета кіно IMAX (Львів).

Коментарі (0)

Додати коментар