Президент підписав закон про загальну середню освіту. Що він змінює

1674 0
Документ, зокрема, надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання.
Фото: Wavebreak Media LTD/Wavebreak Media Ltd./Corbis

Фото: Wavebreak Media LTD/Wavebreak Media Ltd./Corbis

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про повну загальну середню освіту», ухвалений Верховною Радою 16 січня 2020 року. Закон із підписом Президента повернули до Верховної Ради днями, 13 березня. Про це повідомляє пресслужба Міністерства освіти і науки України.

Зокрема, закон гарантує рівний доступ до освіти для учнів, забезпечує педагогічну автономію вчителів та передбачає більше можливостей для шкіл у використанні власних коштів.

Читайте також: У Кабміні планують доплачувати найкращим школам України

Учні отримують можливість будувати індивідуальні освітні траєкторії, обирати навчальні предмети та мати більше прав для учнівського самоврядування. Батькам учнів закон надає гарантії безпечнішого середовища для дітей, зокрема – гарантії захисту від булінгу, а також право ініціювати позаплановий інституційний аудит у школі.

Документ надає вчителям реальну автономію у створенні програм, розробці систем оцінювання, відкриває ширші можливості для підвищення кваліфікації та зростання їхньої зарплати.

Закон також встановлює нові підходи до призначення директорів шкіл, надає більше можливостей для підсилення шкіл педагогами та запроваджує педагогічну інтернатуру для молодих вчителів.

Нагадаємо, у 2020 році понад 73 тис молодих вчителів зі стажем до 10 років отримають виплату в 21 020 грн. 3 березня 2020 року своїм рішенням Кабмін спрямував на місця відповідні кошти.



Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!