В Україні підвищили «зелені тарифи» для домогосподарств

1306 1
Зміни тарифів пов’язані з підвищенням курсу євро.
фото: ecosvit.net

фото: ecosvit.net

З 24 червня вступила в силу постанова №359 про підвищення на 0.75% «зелених тарифів» для домогосподарств від Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). Документ опублікували в офіційному виданні «Урядовий курєр», повідомляє НВ Бізнес з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Читайте також: Вітер змін: Як за 100 кілометрів від Львова працює вітроелектростанція

Така зміна тарифів пов'язана з підвищенням курсу євро. Раніше в Уряді пропонували зберегти вже наявні тарифи, які є одними з найвищих у Європі, до 2020 року. У березні минулого року НКРЕКП збільшила на 4.6% «зелені тарифи» на електричну енергію, яка здобувається шляхом сонячних та вітровых станцій. 

Довідка. «Зелений тариф» – це спеціальний тариф, за яким держава закуповує електроенергію по завищеній ціні у підприємств і приватних осіб, що використовують альтернативні джерела енергії.

Таким чином, юридичні та фізичні особи, які користуються енергією сонця, вітру, мікро-або міні гідроелектростанціями та іншими поновлюваними джерелами енергії, можуть продавати отриману електроенергію (цілком або частково) державі за вигідною для себе ціною.


Читайте також:
21 Лютого, 2019 15:54
ALEX BELL Переваги для господарств очевидні. Оскільки в Україні найвижча ціна на зелений тариф у Європі, близько 0.18 євро, окупиться батарея, до прикладу така [***]s://sun-energy.com.ua/solar-power/solar-power-plants/medium-17kwt за 5 років.
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!