В Україні пропонують будувати дороги з синтетичних матеріалів

911 0
Це дозволить зміцнити дорожнє покриття, підвищити термін його служби та зменшити утворення можливих дефектів на дорогах.
Фото: Укравтодор

Фото: Укравтодор

У Мінрегіоні пропонують використовувати геосинтетичні матеріали при будівництві доріг. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні пропонують змінити склад дорожнього покриття

Йдеться про геотекстиль, геосинтетичні гратки і сітки, геомембрани, геокомпозити тощо. За словами Лева Парцхаладзе, це дозволить до 20% зміцнити дорожнє покриття, до 30% підвищити термін його служби та зменшити утворення можливих дефектів на дорогах.

«Використовувати геосинтетичні матеріали у будівництві за кордоном почали ще в 60-х роках минулого століття. У світі випускають близько 400 різних видів геосинтетиків, їх використовують у сотнях тисяч проектів щорічно», – пише Лев Парцхаладзе.

За його словами, геосинтетичні матеріали дозволяють істотно знизити вартість будівництва, ремонту і утримання доріг та зменшити витрати природних матеріалів.

Серед інших переваг геосинтетиків – простота у використанні та укладанні в конструкцію доріг, довговічність, міцність, стійкість та компактність при транспортуванні.

Читайте також: В Україні в селах та містах будуватимуть вужчі дороги

Найбільш широко геосинтетичні матеріали застосовують при проектуванні дорожнього покриття на слабких ґрунтах, ґрунтах з підвищеною вологістю.

 

...

Читайте також:
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!