«Мінімалку» в Україні пропонують підняти до 5000 гривень

7487 2
У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6217, яким пропонується збільшити розмір мінімальної заробітної плати до 5 тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян.
Фото: telegraf.com.ua

Фото: telegraf.com.ua

У Верховній Раді зареєстрували законопроект №6217 «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» (щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати до п'яти тисяч гривень на місяць з метою підвищення реальних доходів громадян)». Про це інформують на сайті Парламенту.

«З метою покращення соціально-економічної ситуації в країні, підвищення реальних доходів і життєвого рівня громадян, а також для створення імпульсу прискореного розвитку економіки на основі внутрішнього платоспроможного попиту пропонується з 1 жовтня 2017 року встановити такий розмір мінімальної заробітної плати: у місячному розмірі – 5 000 гривень, у погодинному розмірі – 30,21 гривні», – йдеться у коментарі до законопроекту.

Читайте також: В Україні зросла мінімальна зарплата. На що це вплине?

Депутати зауважили, що запропонований законопроект є особливо актуальним, враховуючи зростання рівня споживчих цін за останні 3 роки на 90%, а також багатократне підвищення комунальних тарифів та вартості енергоносіїв – невід’ємних складових споживчого кошика кожного українця.

Раніше віце-прем'єр міністр Павло Розенко відповідаючи на питання про перспективи збільшення мінімальної заробітної плати до 5 тис. грн, заявив, що у Мінфіні не мають права «дозволяти собі емоції», інформує Zaxid.net.

«Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 тис. грн. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 тис. грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 тис. грн. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу», – заявив Розенко і додав, що остаточні підсумки такого впливу зростання мінімальної заробітної плати на економіку у міністерстві отримають в квітні.

«Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати», – зазначив він.

Читайте також: У Львові шукають свідків інциденту, коли вагітна жінка випала з маршрутки

Нагадаємо, що на дискусійній платформі Tvoemisto.tv львівські підприємці говорили про те, як підвищення мінімальної зарплатні вплине на бізнес

...

Читайте також:
27 Березня, 2017 07:17
георгий А ПЕНСИИИ???
27 Березня, 2017 07:17
георгий А ПЕНСИИИ???
+
Щодня наша команда працює над тим, щоб інформувати Вас про найважливіше в місті та області. За роки своєї праці ми довели, що «Твоє місто» - це медіа, якому справді можна довіряти. Долучіться до Спільноти Прихильників «Твого міста» та збережіть незалежне медіа для громади. Кожен внесок має значення!