В Україні пропонують запровадити дорожню розмітку зі світловідбивачами

1436 0
У Мінрегіоні кажуть, що це на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час та підвищить безпеку дорожнього руху загалом.
Ілюстративне фото

Ілюстративне фото

Мінрегіон пропонує запровадити дорожню розмітку зі світловідбивними вставками. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні пропонують впровадити нову дорожню розмітку

За його словами, це на 70% покращить видимість на дорогах у вечірній час та підвищить безпеку дорожнього руху загалом. Світловідбивні вставки можна також використовувати для позначення острівців безпеки, пішохідних переходів та велодоріжок. 

Ці вставки виготовляють із того ж матеріалу, що й катафоти на фарах автомобілів або велосипедів. Як пише Лев Парцхаладзе, робити світловідбивальні вставки набагато дешевше, ніж передбачати люмінесцентну розмітку на трасах. 

«До прикладу, для розмітки 5-7 метрів дороги потрібно в середньому 1 кг люмінесцентної фарби або декілька світловідбивальних вставок (від 1 до 4-5 штук). І це більш ніж у 2 рази дорожче. Навіть у Європі люмінесцентна розмітка не використовується настільки широко, як світловідбивальні вставки», – пише Лев Парцхаладзе.

Читайте також: В Україні пропонують запровадити шумову дорожню розмітку

Технічні вимоги до проектування вставок прописали у ДСТУ 4036-2001 «Безпека дорожнього руху. Вставки розмічальні дорожні. Загальні технічні вимоги». Зміни до ДБН уже затвердили та опублікують найближчим часом.

 


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар