В Україні проведуть референдуми щодо перейменування міст

2887 0
Питання перейменування міст можуть вирішити на референдумах. Про це під час спілкування з журналістами в меморіальному комплексі «Биківня» заявив віце-прем'єр-міністр, міністр культури України В'ячеслав Кириленко.
фото: uapress.info, uanews.kharkiv.ua, uateka.com

фото: uapress.info, uanews.kharkiv.ua, uateka.com

Кириленко заявив, що питання перейменування міст є правом місцевих громад. «Закон встановлює, що це право місцевих громад, вони будуть це обговорювати. Якщо буде перейменування міст, то очевидно, будуть референдуми», – зазначив він.

Читайте також: Закон про декомунізацію: чи демонтують щось у Львові?

Нагадаємо, 15 травня Петро Порошенко підписав чотири закони: «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки»; «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років» та «Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України у ХХ столітті».

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб і визнаються борцями за незалежність України УПА та інші організації. Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня цього року більшістю голосів.

Джерело: Еспресо.TV


Читайте також: