В Україні створять Національну систему кібербезпеки. 4 факти

938 0
Рада національної безпеки і оборони України від головуванням Президента розглядає питання про Національну систему кібербезпеки. Про це інформує прес-служба глави держави.
фото: fishki.net, comments.ua, tech.onliner.by

фото: fishki.net, comments.ua, tech.onliner.by

1. Петро Порошенко зазначив: «Очевидною є необхідність створення Національної системи кібербезпеки, коли нею будуть займатися відповідні підрозділи СБУ, кіберзахистом – відповідні підрозділи ДСТСЗІ, а боротьбою з кіберзлочинністю – відповідні підрозділи МВС. Координацію та ефективну взаємодію буде забезпечувати відповідний підрозділ РНБО».

Читайте також: В Україні з’явиться міністерство IT. Три факти

2. За його словами, така модель взаємодії має бути негайно відпрацьована, в тому числі із залученням передбачених коштів спеціальних трастових фондів НАТО. Петро Порошенко додав, що під час роботи над Стратегією було максимально враховано рекомендації експертів багатьох консалтингових компаній.

3. «Кіберпростір зараз перетворився на ще одне поле протистояння і боротьби за незалежність держави. Різноманітні спроби порушення штатного режиму функціонування національних ресурсів, використання кіберпростору для шпигунства, несанкціонованого доступу до інформації, спроби використати кібератаки для досягнення політичних цілей – це лише одна невеличка частина того, з чим вже зіткнулась Україна від самого початку російської агресії», – сказав Глава держави.

Читайте також: «ІТ-шники» з різних міст України хочуть об’єднатися: 7 думок, чому це важливо

4. Президент також нагадав про атаки хакерів на енергетичні об’єкти, зокрема на «Прикарпаттяобленерго» і інші підприємства, внаслідок чого без електроенергії залишилися 80 тис. споживачів. Причиною аварії стало втручання сторонніх осіб у роботу автоматичної системи контролю та управління енергообладнанням.

Нагадаємо, у рамках реформ для IT-галузі в Україні влада пропонує створити міністерство, яке буде центральним органом виконавчої влади для галузі ІТ.


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар