В Україні вартість ліків може знизитися на 30-40%

1758 0
Міністерство охорони здоров'я планує запровадити механізм компенсації хворим вартості життєво важливих препаратів, що вплине на вартість ліків в аптеках.
фото: www.akcent.org.ua, mn24.com.ua, v4asno.com

фото: www.akcent.org.ua, mn24.com.ua, v4asno.com

Міністерство охорони здоров'я розробляє механізм реімбурсації – здешевлення вартості життєво важливих медикаментів для деяких категорій хворих. У список з приблизно 260 позицій увійдуть ліки від серцево-судинних захворювань, цукрового діабету та інших важких патологій, – пише dt.uа.

Попередньо планують, що хворим будуть повертати частину вартості або повну вартість ліків. "Пацієнт, йдучи до лікаря, одержуючи рецепт, буде мати можливість піти в аптеку і отримати певний перелік ліків або по 100-відсотковою пільгою, або, як варіант, для працюючих, на яких умовах", –  пояснив заступник міністра охорони здоров'я Роман Ілик.

Читайте також: Як економити на ліках. Три корисні поради. Оновлено. ВІДЕО

Додамо, два роки тому держава вже робила спробу компенсувати вартість ліків для гіпертоніків, однак гроші у бюджеті закінчилися, а борг перед аптеками досяг 4 млн гривень. У міністерстві сподіваються, що нові правила не тільки полегшать доступ хворим до дорогих медикаментів, але і стимулюють аптеки знизити ціни на інші препарати – приблизно на 30-40%. Механізм планують впровадити до 2017 року.

Опублікувала Юлія Сабадишина


Читайте також:

Коментарі (0)

Додати коментар