В Україні ввели 1000-гривневу купюру. Фото

1425 0
На купюрі зображений Володимир Вернадський.
Фото: Національний банк України

Фото: Національний банк України

Сьогодні, 25 жовтня, в Україні вводять 1000-гривневу паперову купюру. Про це повідомили у прес-службі Національного банку.

Читайте також: П’ятигривневі монети введуть у обіг цього року

На одному боці зображений Володимир Вернадський, а з іншого боку – президія Національної академії наук України.

«Його обрали за видатний внесок в історію України як філософа, природознавця, засновника цілої низки нових галузей науки – геохімії, біохімії, радіогеології. Він також є одним із засновників і першим президентом Української академії наук, створеної у 1918 році», – повідомив глава Нацбанку Яків Смолій.

За розміром і кольором нова банкнота помітно відрізняється від банкнот інших номіналів: розмір банкноти становить 75х160 мм. Основний колір – блакитний.

Банкнота має елементи захисту паперу та інноваційні поліграфічні елементи захисту: захисну стрічку пурпурного кольору, оптично-змінний елемент SPARK, що має кінематичний ефект. 

Згодом Нацбанк має удосконалити банкноти номіналом 50 та 200 гривень та планує оновити дизайн гривні.

Читайте також: В Україні почали заокругювати суми в чеках

Нагадаємо, упродовж 2018-2020 років Нацбанк має оновити монетний ряд, вилучивши з обігу монети номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок та замінивши паперові 2, 5 і 10 грн на монети. Торік НБУ припинив карбувати монети номіналом 1, 2 5 і 25 копійок, але з обігу їх не вилучав. 


Читайте також: